"Drzewko za makulaturę" "Drzewko za makulaturę"

"Drzewko za makulaturę" (© Przemyslaw Swiderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W 17 miejscach na Pomorzu odbędą się w tym roku ekologiczne akcje "Dziennika Bałtyckiego" pod hasłem "Drzewko za makulaturę". W samym Trójmieście wydarzenia odbędą się aż w 5 lokalizacjach! Sprawdźcie, gdzie i kiedy można zamienić makulaturę (i nie tylko!) na... drzewka!

Tradycyjnie już sadzonki najróżniejszych drzew i krzewów będzie można odebrać za każde pięć kilogramów makulatury oraz kupon wycięty z „Dziennika Bałtyckiego”.

Ale co ważne, naszej planecie pomagamy nie tylko sadząc te młode drzewka. Liczy się też to, że przynosząc zużyty i niepotrzebny już papier, ratujemy kolejne rośliny przed wycinką. Jak przypominają leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, żeby wyprodukować 70 kilogramów papieru, potrzebne jest ścięcie 80-letniej sosny!

Trzeba też pamiętać, że pozbywając się zalegającej w szafkach makulatury, dajemy jej kolejne życie. Karta papieru może być bowiem wykorzystywana nawet siedmiokrotnie. Sam proces recyklingu polega na rozwłóknianiu makulatury, pozbywaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń i następnie uszlachetnianiu masy. Potem taka masa zostanie podana na specjalną maszynę papierniczą.

Ale sadzonki można dostać nie tylko za papier. Za jedno stare urządzenie elektryczne, np. lodówkę, pralkę czy mikrofalówkę oraz kupon z gazety także będzie się należało drzewko. Elektrośmieci będziemy zbierać przed Leroy Merlin w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej.

Partnerzy naszej akcji to: Lasy Państwowe, E.Leclerc, Leroy Merlin, Eko Dolina, OPEC, Miasto Sopot, Szkółka Roślin Ozdobnych „Clematisy”, Zakład Utylizacyjny, Portu Rumia CH Auchan.
Ekologia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ten z gorszej części (gość)

a zachodnia strona województwa to jest od macochy , co widać zresztą na co dzień

Malborczyk (gość)

Ludzie! Sadźmy jak najwięcej drzew w naszym otoczeniu. Zazieleńmy te betonowe blokowiska!
Ja sam co jakiś czas kupuję drzewko i sadzę je na blokowych pustyniach.