Uczestniczki I edycji wyborów Miss Polski na wózku pozowały do kalendarza na 2014 r. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony m.in. na aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością.

Fundacja "Jedyna Taka", która zorganizowała pierwsze Wybory Miss Polski na wózku, pod koniec listopada wyda niezwykły kalendarz. Modelkami, które znajdą się na jego kartach, są uczestniczki wyborów pokazujące, że niepełnosprawność to nic wstydliwego.

- Sesja miała przełamać temat tabu kobiecego ciała osoby niepełnosprawnej - wyjaśnia Katarzyna Wojtaszek z Fundacji "Jedyna Taka". - Pokazałyśmy w nich pierwiastek kobiecości i atrakcyjności, udowadniając, że wózek o niczym nie przesądza.

Kalendarz powstał w trakcie trwania wyborów, a kupić go będzie można na stronie fundacji. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony m.in. na aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością.

Podczas prac nad kalendarzem ostatecznie zdecydowano się na jego dwie wersje. W pierwszej uczestniczki wystąpiły w sukienkach, w drugiej w bieliźnie. Wszystkie podkreślają, że podczas sesji czuły się niezwykle zmysłowo.

Miss Polski na wózku 2013. Kandydatki z Pomorza [ZDJĘCIA]

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiRozmaitości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!