Trudne warunki drogowe panowały w poniedziałek (5.02.2018 r.) wieczorem na obwodnicy Trójmiasta. Padający intensywnie śnieg sprawił, że tiry w wielu miejscach nie mogły podjechać pod wzniesienia. Policja na ponad godzinę zamknęła wjazd na obwodnicę w Gdyni Chyloni. Doszło też do pożaru samochodu.

Aktualizacja godz. 20.40
Obwodnica w Gdyni w stronę Gdańska jest już przejezdna od kilkudziesięciu minut - usłyszeliśmy w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA. Poprawiła się tez sytuacja na wysokości Witomina. Tu przed chwilą odblokowano jeden pas ruchu.

W Trójmieście cały czas pada śnieg. Drogi odśnieża obecnie 35 pojazdów.

W nocy również możemy spodziewać się na Pomorzu opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Jak przewidują synoptycy z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 2 cm do 5 cm, w powiatach północnych i wschodnich miejscami do 8 cm. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C, nad morzem około -3°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Podobnie będzie w dzień we wtorek - synoptycy prognozują przelotne opady śniegu, zwłaszcza w powiatach północnych i wschodnich. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, nad morzem od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Godz. 20
W wielu miejscach Obwodnicy Trójmiasta samochody ciężarowe, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, blokują drogę. Nieprzejezdna jest trasa w stronę Gdańska od ul. Morskiej do Estakady Kwiatkowskiego. Jak informują nas Internauci, tiry stoją w poprzek drogi, blokując całkowicie przejazd.

Policja zamknęła wjazd na Obwodnicę w Gdyni Chyloni na ponad godzinę. Przed godz. 20 ruch został wznowiony.

Problemy pojawiają się także w okolicy węzła Kowale. Ogromny korek także od Spacerowej w Gdańsku w stronę Gdyni. Utrudniania aż do Karwin w Gdyni, gdzie palił się samochód.

Trudne warunki panują na wielu pomorskich drogach.

Zobacz też: sytuacja na drogach powiatu kartuskiego jest trudna - sypie śnieg, tworzy się lodowa powłoka [zdjęcia]

Obwodnica Trójmiasta - kamery online.

Zobacz także:
Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2017 roku


POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku


Komunikacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!