Owen Pallet w Papryce: Skrzypce, elektronika i cudowna muzyka Owen Pallet w Papryce: Skrzypce, elektronika i cudowna muzyka

Rzadko się zdarza, żeby w Trójmieście występował człowiek, który ... (© Maciej Czarniak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rzadko się zdarza, żeby w Trójmieście występował człowiek, który "maczał pace" w muzyce Arcade Fire, a przy okazji solowo nagrywał świetne rzeczy.

Chodzi oczywiście o Owena Palleta, Kanadyjczyka z Toronto, który w sobotę, 23 kwietnia, zagrał w sopockiej Papryce. Z początku koncert miał odbyć się w Centrum Stoczni Gdańskiej, ale z powodu małego zainteresowania, organizatorzy z agencji Freakpointing musieli przenieść koncert do Papryki w Sopocie.

I paradoksalnie, choć oczywiście nie życzę nigdy organizatorom niskiej frekwencji, to, że koncert odbył się właśnie w Papryce był bardzo dużym plusem. Oglądanie i słuchanie Owena Palleta sprawiało jeszcze większą przyjemność w kameralnych warunkach tego klubu.

A sam Pallet był po prostu świetny. Na scenie pojawił się oczywiście z nieodłącznymi skrzypcami i masą elektroniki. Swoją muzykę tworzył samplując fragmenty, rozbudowując je i przy tym wykonując niesamowite kompozycje na skrzypce.

Prawdziwą furrore Pallet zrobił coverując "Odessę" Caribou, choć reszcie utworów też nie można było niczego odmówić.


Czytaj więcej o kulturze w Trójmieście:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Kandydatki do Miss

Arka w końcu wygrywa

Miss Kaszub 2011


Myiavi w GdańskuWiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sławomir (gość)

małe zainteresowanie. tego chyba akurat powinni się spodziewać organizatorzy, wybierając tak niefortunną datę jak sobota wielkanocna...