Ponad sto osób pożegnało dzisiaj na cmentarzu łostowickim w Gdańsku Dawida Zapiska, czternastolatka, fana piłki nożnej, który chorował na rdzeniowy zanik mięśni.

Na uroczystościach, które rozpoczęły się mszą św. w kaplicy Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku, oprócz rodziny i przyjaciół obecni byli kibice, piłkarze i trenerzy Lechii, przedstawiciele Wisły Kraków i Polskiej Akademii Dzieci, której Dawid był opiekunem.

- To był młody człowiek, który miał wiele pasji, wielu przyjaciół, który skupił wokół siebie tak wiele różnych środowisk - mówił ks. Jerzy Orłowski,dyrektor hospicjum. - Patrząc naszymi oczyma jego życie było za krótkie i niesprawiedliwe, jednak wszyscy, którzy go znali mogą powiedzieć, że on nie rozpatrywał tego w takich kategoriach. Dla niego liczył się każdy dzień, nie miało znaczenia, to, że będzie żył krócej, niż inni i że w jego życiu było tyle cierpienia - dodał.

Słowa kondolencji przesłali m.in. arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, Edward Wollack z NASA oraz twórca Politechniki Otwartej prof. dr hab. inŅ. Eligiusz Mieloszyk. Dawid zapisek zmarł we wtorek o 9.55. Od kilkunastu lat zmagał się z nieuleczalną chorobą, która jednak nie przeszkodziła mu w realizacji marzeń.

Na Facebooku Dawida Zapiska tysiące ludzi złożyło kondolencje i pożegnało chłopca. Jego mama dzień przed pogrzebem zaapelowała do wszystkich o przyjście w barwach ukochanych drużyn piłkarskich Dawida. "To będzie jego ostatni mecz" - dodała.Dawid Zapisek nie żyje. Chłopiec zmarł we wtorek rano w domu

Iker Casillas złożył kondolencje na Facebooku

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aleksandra (gość)

bARDZO WSPÓŁCZUJĘ RODZICOM I WSZYSTKIM,KTORYM DAWID JEST BLISKI. KIEDY WASZE ŁZY WYSCHNĄ? Jestem bardzo przejęta odejśćiem Dawida,. Aleksandra

JULIA (gość)

Moi,drodzy. to co się stało- wieczny sen Dawida- wciąż we mnie żyje - nie mogę się skupić na sprawach mojego zyci. JEST MI TAK PRZYKRO,ŻE DZIECKO TO ZOSTANIE W NASZEJ GŁOWIE,W NASZYCH SERCACH- JESTEM W GŁEBOKIM ŻALU.. WSPOLCZUCZUJE BARDZO RODZICOM- JESTEM Z WAMI. . julia

MARTA (gość)

Bardzo,przeżywam odejście TEGO młodedo człowieka,mimo,że o jego istnieniu dowiedziałam się w tym roku. Żal , jest potęzny u mnie,bi kocham ludzi,a ich ból jest dla mne dramatem-czy ktoś chciałby o tym ze mną porozmawiać?. MARTa

Schönfeld (gość)

Nie przejmujcie sie tymi panami z dolnych wpisow! Nie ma sie czym przejmowac, to cholota postkomunistyczna. Rodzice byli cholota komunistyczna a teraz ich pomiot! Zawsze mowie, ze niziny spoleczne powinny otrzymac co najwyzej radio z dwoma programami oraz zakaz uzywania innych mediow!
Mam nadzieje, ze mama Dawida na tym forum nie jest.

helena (gość)

Moje szczere wspolczucia po stracie syna. Prawda jest taka ze ludzie zawsze beda mowic zle albo dobrze. Ja z calym szacunkiem skladam wielkie brawa dla mamy Dawida. Odalas cale swoje serce z wielka miloscia. Mimo wszystko nie podalas sie tylko walczylas o kazdy dzien jego zycia.Takich ludzi jest bardzo niewiele na tym swiecie mozemy tylko brac z ciebie przyklad. Tez jest prawda ze takich dzieci jest wiele ,ALE wiele ludzi nie posiada tyle wiary, milosci i nadzieji co mama Dawida. Niech pani syn spoczywa w pokoju.

xxx (gość)

co za banda imbecyli !!! zero poszanowania dla zmarłego. Nie jestem zadnym kibicem/kibolem,nieważne jakiemu klubowi chłopak kibicował, ważne że miał pasje. Widać, że Dawid to super człowiek, który zapewne jak każdy z nas miał marzenia, których nigdy nie spełni. Oczywiście,że jest mnóstwo takich ludzi jak On, dlatego każdemu trzeba współczuć, a My powinniśmy się cieszyć z tego co mamy. Niech nikt nie mówi,że był słaby, a skoro ktoś jest taki mądry,aby chłopaka linczować po śmierci, niech zrobi to oficjalnie!!!

xml (gość)

Przestańcie, świetny dzieciak, kochany, miał pasje i marzenia....
A wy, kto was upoważnił do oceny młodego człowieka... silnego mimo wszystko... Dajcie spokój... On, ten chłopiec, był silniejszy od niejednego z nas...