Futsal: kolejne zwycięstwo piłkarzy halowych AZS UG

AZS UG
AZS UG
Kolejny mecz II ligi futsalu zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem drużyny AZS Uniwersytet Gdański.

Po pogromie 4:19 na inaugurację na Helu, wysokim zwycięstwie 9:1 z Hotelem Continental podopieczni Mariusza Kindy w Żukowie odprawili z kwitkiem tamtejszy GKS, wygrywając aż 11:1. Zespół AZS UG z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi.

Spotkanie rozpoczęły ataki pozycyjne obu zespołów. Mając w pamięci wysokie zwycięstwa akademików w poprzednich meczach, GKS ograniczał się do defensywy, od czasu do czasu próbując zaskoczyć przeciwnika strzałem z dystansu. W 3. minucie inicjatywa należała już do gości, Wojciech Pawicki rozpędził się z piłką, minął dwóch zawodników i strzelił na 0:1.

Szybko zdobyty gol od razu pokazał kto zamierzał dyktować warunki w tym spotkaniu. Choć trzeba odnotować kilka groźnych strzałów ekipy z Żukowa - w szczególności Michała Janiaka, grającego trenera GKS. Jednak Leśnicki w bramce AZS UG spisywał się bez zarzutu. W odpowiedzi dwie akcje gości, po których w poprzeczkę trafił Mateusz Pytka, a obok słupka strzelał Musik.

W 11. minucie, dobrze broniącą się ekipę gospodarzy przełamał Musik po podaniu Kniocha i akademicy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przełomowym momentem spotkania była ostatnia minuta pierwszej połowy, w której dwa gole Pawła Pytki przesądziły o losach meczu.

Na początku drugiej połowy, po serii prostych błędów gdańszczan, trafił Komorowski, jednak to wszystko na co było stać w tym meczu gospodarzy. Na 1:5 podwyższył ponownie Mateusz Pytka, na 1:6 Pawicki, który w futsalowym stylu minął bramkarza GKS.

Najładniejsza bramka spadła po wypracowanym wcześniej na treningach schemacie rozegrania z rzutu rożnego. Ponownie akcję na gola zamienił Mateusz Pytka, a ostatnim podaniem popisał się Knioch. Kolejne bramki zdobywane przez AZS UG były efektem coraz bardziej otwartej gry prowadzonej przez gospodarzy i mecz zakończył się wynikiem dwucyfrowym 1:11.

W drugim spotkaniu 3. kolejki drugiej ligi, Hotel Continental Krynica Morska pokonał u siebie LSSS/wybierzlębork.pl Lębork 6:2. Bramki dla drużyny Henryka Kuczmy dobywali Witek (trzy), Grabowski, Borkowski i Haftkowski. Drużyna z Krynicy umocniła się na drugim miejscu w tabeli, tuż za AZS Uniwersytet Gdański.