Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

All About Freedom Festival 2015. Różne oblicza wolności w ECS

H.Malijewska, H.Tronowicz
Basista, kompozytor i autor tekstów. Lech Janerka - jeden z najoryginalniejszych muzyków rockowych w Polsce zaprezentuje na festiwalu materiał przekrojowy z całej swojej dyskografii.

Koncert: 23 października 2015, piątek  godz. 21.00, ECS, audytorium (parter)
bilet -20 zł
Basista, kompozytor i autor tekstów. Lech Janerka - jeden z najoryginalniejszych muzyków rockowych w Polsce zaprezentuje na festiwalu materiał przekrojowy z całej swojej dyskografii. Koncert: 23 października 2015, piątek godz. 21.00, ECS, audytorium (parter) bilet -20 zł Janusz Wójtowicz/ archiwum PP
Impreza po raz dziesiąty odbywa się w Gdańsku i po raz drugi w Gdańskim Centrum Solidarności.

Organizatorzy All About Freedom Festival poprzez film, teatr i muzykę chcą pokazać różne oblicza wolności i zniewolenia oraz wszelkie związane z nimi konsekwencje. W zeszłym roku żywym tematem był kryzys na Ukrainie, w tym roku uwagę skupia temat uchodźców.

All About Freedom Festival daje możliwość obejrzenia premier oraz filmów, których próżno szukać w repertuarach multipleksów, a które z drugiej strony są doceniane i nagradzane na festiwalach na całym świecie. Trwający od 16 do 24 października AAFF otworzy film „Poszukiwacze nawróconej” w reż. Thomasa Bidegaina, cenionego do tej pory za świetne scenariusze. Film opowiada o nastolatce, która przeszła na islam, opuściła swoją rodzinę i kraj, zaś na poszukiwania dziewczyny na Bliski Wschód wyrusza jej ojciec i brat. Nominowany do Złotej Palmy „Louder Than Bombs” w reż. Joachima Triera to opowieść o rodzinie zaangażowanej fotografki wojennej; z kolei dokumentalny obraz „O tych, którzy płoną” to próba ukazania miast Europy widzianych oczami uchodźców, którzy boleśnie weryfikują swoje wyobrażenia o europejskim „raju”. Ważną projekcją będzie pokaz dokumentu „Sól ziemi” Wima Wendersa („Niebo nad Berlinem”, „Million Dollar Hotel”), który pochylił się nad legendą fotografii społecznej, Sebastião Salgado (Salgado przez 40 lat podróżował po świecie i na czarno-białych zdjęciach uwieczniał wojny, ludobójstwo i klęski głodowe).

Wśród reportaży filmowych zapowiedziano również polsko-niemiecko-holenderski film Marijna Poelsa „Kanthari:U źródeł zmian”. Producentem filmu jest Tomek Kozakiewicz, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Tomek skończył międzynarodowy kurs w Instytucie Kanthari (działającym na południu Indii), w którym szkoleni są liderzy przemian społecznych z całego świata. Film, nakręcony w Kenii i Ugandzie, przedstawia kilka tamtejszych niezwykłych postaci. Monicah Kaguithia z Kenii, która wielokrotnie uciekła przed masajskim rytuałem obrzezania i opracowała alternatywny rytuał inicjacji, który uratował od obrzezania 43 dziewczyny. Ojok Simon z Ugandy, kiedy miał dziewięć lat dostał od żołnierza cios karabinem, wskutek czego niemal całkowicie stracił wzrok, a dziś prowadzi kooperatywę pszczelarzy dla 30 niewidomych. Z kolei Stephen Onyang z Kenii stracił z powodu epidemii AIDS brata, po czym wraz z żoną zaopiekował się dziećmi zmarłego, a obecnie prowadzi rodzinny dom dziecka dla trzydzieściorga sierot. Czwarta postać to albinoska Jane Waithera, która walczy w Kenii o prawa albinosów, którzy padają ofiarami rytualnych mordów. Premiera filmu odbędzie się w 22 października godz. 18). Po projekcji zapowiedziano spotkanie z twórcami filmu. Wcześniej, na godz. 12 zapowiedziano wykład mistrzowski reżysera Marijna Poelsa.

Tegoroczna edycja AAFF to 10 filmów fabularnych i 7 dokumentalnych (bilet na seans 10 zł), dyskusje po projekcjach, koncert Lecha Janerki (23 października, godz. 21., bilety 20 zł), warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, spektakl „Statek miłości. Odcinek 1” Teatru 21 (24 października, godz. 18., bilety 10 zł); ale tegoroczna edycja to też przede wszystkim próba oswojenia lęku wobec innych/obcych oraz próba odpowiedzi na liczne pytania dotyczące wolności, zniewolenia i solidarności w obliczu dotykających narody kryzysów.

TUTAJ znajdziesz program - http://www.ecs.gda.pl/title,Program,pid,742.html
16-24 października 2015 r.
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, Gdańsk

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: All About Freedom Festival 2015. Różne oblicza wolności w ECS - Gdańsk Nasze Miasto

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto