Arka zmiażdzyła Lecha 3:0

Łukasz Stafiej
W kolejnym meczu Pucharu Ekstraklasy Arka Gdynia wygrała z Lechem Poznań 3:0, co wcale nie dziwi, bo poznaniacy nie traktują tych rozgrywek poważnie.

Zgodnie z przewidywaniami Lech pojechał do Gdyni w mocno rezerwowym składzie. Z powodu powołań na mecze reprezentacji w kadrze musiało zabraknąć Rafała Murawskeigo, Grzegorza Wojtkowiaka, Roberta Lewandowskiego i Hernana Rengifo. Kontuzje wykluczyły z kolei udział m.in. Tomasza Bandrowskiego i Bartosza Bosackiego. W Lechu zabrakło też... Franciszka Smudy, którego na ławce trenerskiej zastępował Marek Bajor. Poznańscy trenerzy dali też odpocząc kilku zawodnikom zmęczonym po zeszłotygodniowych potyczkach z Legią Warszawa i Austrią Wiedeń.

W tej sytuacji w pierwszej jedenastce wybiegli m.in. Michał Wawszczak, Piotr Wrzeszcz i Marek Gołembowski. Takimi nazwiskami raczej trudno wystraszyć rywala i rzeczywiście od pierwszych minut przewagę w tym meczu miała Arka. W 25. minucie jednak to nie Ivan Turina, lecz Tomislav Basić wyjmował piłkę z siatki. Okazało się jednak, że strzelający Dawid Kucharski był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Sześć minut później gol padł, ale dla gospodarzy. Zdobył go...były lechita Anderson Silva, który głową pokonał Turinę. W 50. minucie było już 2:0 i znów gol padł po strzale głową - szczęśliwym strzelcem okazał się Grzegorz Niciński.

W 63. minucie Lech powinien zdobyć kontaktową bramkę, ale Piotr Reiss strzelił nad poprzeczką. Arka odpowiedziała błyskawicznie. Kolejny były lechita w barwach Arki - Damian Nawrocik podał na 14. metr do Bartosza Karwana, a ten uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył na 3:0.

W kolejnych minutach sytuacje stwarzały sobie sytuacje, ale bez powodzenia - wynik już się nie zmienił. Lech przegrał, ale w Poznaniu nikt nie zamierza robić z tego tragedii, bo Puchar Ekstraklasy to rozgrywki, do których nikt tu nie przywiązuje większej wagi.

Arka Gdynia - Lech Poznań 3:0 (1:0)

Bramki: 29. Ânderson, 48. Niciński 48, 64. Karwan
Żółta kartka: Bułka.
Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).
Widzów: 2000.

Arka: Bašić - Sokołowski, Anderson, Łabędzki, Kowalski - Karwan ( 65. Mazurkiewicz), Ulanowski (46. Budziński), Przytuła (46. Ława), Pietroń (46. Trytko) - Niciński (58. Chmiest), Nawrocik (70. Bułka).

Lech: Turina - Wawszczak, Injac, Kucharski, Wilk - Kononowicz, Machaj, Wrzeszcz (46. Woźniak), Reiss, Cueto - Gołembowski (70. Możdżeń).