Asseco Prokom pokonuje na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg

Maciej Czarniak
Mimo długiej drogi na drugi koniec Polski, mistrz z Gdyni nie miał problemów z pokonaniem Siarki.

W obu zespołach zdobywanie punktów opierało się na trzech zawodnikach. W Asseco był to tercet Hrycaniuk - Brown - Widenov, a w Siarce Goffney - Truscott - Pringle. Zdobyli oni odpowiednio 66 i 60 punktów dla swojego zespołu. Przewaga Gdynian wynikła z tego, że mieli zdecydowanie większe wsparcie z ławki rezerwowych.

Sił zespołowi z Tarnobrzega starczyło jedynie na 20 minut meczu. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem prowadzeniem gospodarzy 36:35. Druga połowa nie pozostawiła już żadnych złudzeń. Asseco wygrał ją wyraźnie i uniknęło niemiłej niespodzianki, podobnej do tej z 1. kolejki kiedy to w Zielonej górze przegrał z Zastalem.

Siarka Tarnobrzeg 71:88 Asseco Prokom Gdynia
(21:18, 14:18, 13:22, 23:30)

Siarka: Kevin Goffney 30 (2x3, 8 zbiórek), Louis Truscott 16 (5 zbiórek), Stanley Pringle 14 (2x3, 10 zbiórek), Daniel Wall 8 (2x3), Marek Miszczuk 3 (1x3), Tomasz Pisarczyk 0, Michał Baran 0 (3 asysty), Eric Taylor 0 (7 zbiórek), Michael Deloach 0.

Asseco: Bobby Brown 25 (4x3, 5 asyst, 3 przechwyty), Adam Hrycaniuk 22 (9/11 za 2, 5 zbiórek), Filip Widenow 19 (4x3, 8 zbiórek), Robert Witka 7 (1x3), Iwo Kitzinger 6, J.R. Giddens 4, Przemysław Frasunkiewicz 3 (1x3, 3 asysty), Courtney Eldridge 2 (3 asysty), Paweł Kowalczuk 0, Mateusz Kostrzewski 0, Adam Łapeta 0 (3 bloki).

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

MMTrojmiasto.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Napisz tekst, opublikuj fotoreportaż i weź udział w konkursie "Tym żyje miasto". Co miesiąc do wygrania 200 zł za artykuł miesiąca, 200 zł za materiał multimedialny miesiąca oraz 100 zł za inną aktywność w MMTrojmiasto.pl! Dowiedz się więcej o konkursie dziennikarstwa obywatelskiego: Tym żyje miasto »

Nasza akcja: Ale obciach! | PGE Arena Gdańsk | Przewodnik