ATOM Trefl Sopot gromi mistrzynie Belgii [zdjęcia]

Przemysław Malak
ATOM Trefl Sopot odnotował drugir zwycięstwo w grupie C Europejskiej Ligi Mistrzyń. W ERGO Arenie sopocianki bez problemów pokonały aktualne mistrzynie Belgii, VDK Gent Dames.

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię.

Cały mecz toczył się pod dyktando gospodyń. Siatkarki z Sopotu nie dały rozwinąć skrzydeł niedoświadczonym koleżankom z Belgii. Warto podkreślić, że mimo iż VDK Gent jest aktualnym mistrzem Belgii, to żadna zawodniczka z tego klubu nie gra w reprezentacji Belgii, która wywalczyła ostatnio brązowy medal mistrzostw Europy.

Pierwszy set z pewnością był jednym z najkrótszych w historii siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Trwał tylko 15 minut i 30 sekund, a wynik 25:9 najlepiej oddaje dominację ATOMu, jaką zobaczyli zgromadzeni w ERGO Arenie sympatycy trójmiejskiej drużyny.

W drugim secie nastąpiła chwilowa dekoncentracja Atomówek. Belgijki przez pewien czas potrafiły dorównać swoim rywalkom poziomem gry. Jednak było to za mało, aby zagrozić sopociankom. Belgijki zdobyły ponad dwa razy więcej punktów niż w pierwszym secie, ale mimo to i tak przegrały - tym razem 25:20 dla ATOMu.

Zdecydowana przewaga sopocianek pozwoliła trenerowi ATOMu na rotację w składzie. Teun Buijs dał szansę zagrać wszystkim zawodniczkom, które znalazły się w meczowej dwunastce. Nie wprowadziło to zamieszania do gry siatkarek z Sopotu. Przeciwnie, w trzecim secie znowu oglądaliśmy dominację gospodyń tego spotkania. VDK Gent Dames przeciwstawił się jedynie pod koniec gry, broniąc 4 piłki meczowe. ATOM miał jednak dużą przewagę i piąta piłka meczowa okazała się już zwycięska (25:17 i 3:0 w meczu).

Gdyby w meczach Ligi Mistrzyń była wybierana MVP spotkania, z pewnością zostałaby nią Anna Podolec. Byłby to piękny prezent na jej urodziny, które przypadają 30 października. Atakująca Sopotu zdobyła w meczu 13 punktów i jest najskuteczniejszą siatkarką ATOMu w tych rozgrywkach.

Kolejny mecz Atomówki rozegrają w niedzielę 3 listopada we Wrocławiu z tamtejszym Impelem. To spotkanie będzie okazją na przedłużenie zwycięskiej passy i pokonanie kolejnych kandydatek do medali ORLEN Ligi. Rozpoczęcie meczu o godzinie 14.45 - transmisja w Polsacie Sport.

ATOM Trefl Sopot - VDK Gent Dames 3:0
(25:9, 25:20, 25:17)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Łukasik, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Gajewska, Efimienko, Pietersen, Molnar, Hill

VDK Gent Dames: Goliat, Divoux, De Schrijver, De Valkeneer, Catry, Verstrepen, Lemey (libero) oraz Van Cleemputte, Taga, Verhulst