Beniaminek urwał seta w Sopocie [zdjęcia]

Przemysław Malak
Przemysław Dawid Malak
PGE ATOM Trefl Sopot od zwycięstwa rozpoczął rundę rewanżową ORLEN Ligi. W meczu rozgrywanym w Hali 100-lecia Sopotu gospodynie pokonały beniaminka, KSZO Ostrowiec 3:1.

W pierwszym secie na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła od początku do końca dominował ATOM. Ostrowianki nie były w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym przeciwniczkom. W rezultacie w tej partii zdołały ugrać jedynie 14 punktów.

Tak łatwo wygrany set sprawił, że w szeregi sopocianek wdarło się rozluźnienie. Przyjezdne wyczuły swoją szansę i zaczęły coraz śmielej atakować. Doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, gdy piłka przebijana przez libero drużyny KSZO wylądowała w boisku obok zdezorientowanych Atomówek.

Ostrowiec przez większą część drugiej partii prowadził kilkoma punktami. Zmieniło się to dopiero w decydującej fazie, gdy na parkiecie pojawiła się Justyna Łukasik. Ta zawodniczka zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, doprowadzając do remisu 23:23. Jej kolejny serwis trafiła w siatkę, ale przyjezdne nie wykorzystały piłki setowej. W nerwowej końcówce lepsze okazały się gospodynie, dzięki dwóm punktom środkowej, Zuzanny Efimienko.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Niestety sopocianki nie wyciągnęły wniosków ze swojej słabej gry. W kolejnym secie również lepiej prezentowały się ostrowianki, które znowu odskoczyły na kilka "oczek". Duża w tym zasługa fatalnego przyjęcia w drużynie z Sopotu. Atomówki próbowały jeszcze gonić rywalki, ale tym razem zabrakło czasu i beniaminek mógł cieszyć się z wygranego seta.

Przegrana wyraźnie podrażniła siatkarki znad morza. W czwartej partii zagrały już skuteczniej, choć wciąż nie ustrzegły się prostych błędów. Ostatecznie jednak zakończyły seta do 17, a cały mecz 3:1.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa, Brittnee Cooper, która zdobyła 13 punktów. Więcej, bo 18 "oczek" po stronie ATOMu zdobyła jedynie atakująca, Katarzyna Zaroślińska.

W tym roku sopocianki czeka jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę (28 grudnia), o godz. 17 będą podejmowały KS Pałac Bydgoszcz w Hali 100-lecia Sopotu. Drużynę przyjezdnych poprowadzi Adam Grabowski, który dwa sezony temu zdobył z Atomówkami mistrzostwo Polski.

PGE ATOM Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec 3:1
(25:14, 26:24, 23:25, 25:17)

PGE ATOM Trefl Sopot: Leys (5), Bełcik (4), Efimienko (9), Cooper (13), Kaczorowska (10), Zaroślińska (18), Durajczyk (libero) oraz McClendon (9), Kaczmar (2), Łukasik (2)

KSZO Ostrowiec: Brojek (14), Ganszczyk (10), Bawoł (3), Kuligowska (13), Tobiasz (4), Godfrey (6), Nowakowska (libero) oraz Grzelak, Vasileva, Stefańska