Bez zwycięstwa w III lidze

(kast)
Unia Tczew przerwała passę porażek.
Unia Tczew przerwała passę porażek. Fot. P. Świderski
To znów nie była udana kolejka dla pomorskich trzecioligowców. Tczewska Unia przerwała jednak passę porażek, z kolei Gryf Wejherowo stracił punkty w pechowych okolicznościach.

Chemik - Unia

Trener Jerzy Jastrzębowski nie mógł w tym meczu skorzystać z usług Marcina Chyły (kartki) i Kamila Jakubiaka (kontuzja). Zgodnie ze swoimi zapowiedziami zmienił ustawienie drużyny, a także przeprowadził kilka roszad personalnych. Na początku gry nici mogli uzyskać prowadzenie. Strzał Zbigniewa Kobusa z 16 metrów był jednak niecelny, a uderzenie Piotra Wicka, który znalazł się w idealnej sytuacji, po prostu zbyt słabe.

Wicek był zresztą wspówinnym utraty gola. Pozwolił Tomaszowi Rogóżowi na oddanie strzału, a śliska piłka wpadła w tzw. krótki róg, zaskakując Piotra Opuszewicza.
Emocje na dobre zaczęły się po przerwie. Chemik zaatakował, lecz piłka jakoś nie chciała wpaść do siatki. Inna sprawa, że bardzo dobrze spisywał się Opuszewicz. Choć w jednym przypadku (po strzale Macieja Śmiglewskiego) wyręczyła go poprzeczka.
Unici od 64 min musieli radzić sobie w dziesięciu. Przypadkowe zderzenie Marka Widzickiego z Sebastianem Zielińskim sędzia zakwalifikował jako celowy faul piłkarza Unii i niespodziewanie pokazał mu czerwoną kartkę. Paradoksalnie jednak od tego momentu goście zaczęli grać lepiej. W 66 min wyrównali. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Kalkowski, a do piłki doskoczyli Marek Szutowicz i Michał Górecki. Piłka odbiła się od nogi tego ostatniego i lobem wpadła do siatki.

Chemik - Unia 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Rogóż (28), 1:1 Michał Górecki (66-samobójcza)

Czerwona kartka: Marek Widzicki (Unia, 64, faul)

Żółte kartki: Marcin Tlałka, Krzysztof Krawczyk (Chemik Zawisza) oraz Zbigniew Kobus i Artur Chrzonowski (Unia)

Sędziował Jacek Demczur (Szczecin)

Widzów 100

Unia: Opuszewicz - Mazurkiewicz, Chrzonowski, Gąsiorowski - Czuk, Borkowski, Bartoszewicz, Widzicki, Kalkowski - Kobus, Wicek (46 Szutowicz)

Obra - Gryf

- Strzelamy trzy bramki na wyjeździe, a przegrywamy mecz - powiedział po tym spotkaniu trener Gryfa, Wojciech Bork. - W dodatku po bramce, straconej w doliczonym czasie gry, gdy było nas już tylko dziewięciu na boisku. Szkoda, bo byliśmy blisko remisu. Nawet trener gospodarzy stwierdził, że wygrali tylko dzięki przychylności niebios.

Zaczęło się "planowo". W 7 min Krzysztof Gościniak uderzył z 16 metrów, piłka zaplątała się między obrońcami, a następnie - po rękach Michała Chamery - odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Gryfici wyrównali, po indywidualnej akcji Daniela Kolendy.

Tyle że jeszcze przed przerwą było 2:1, gdy do siatki znów trafił Gościniak. Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik wykorzystał błąd Waśka i podwyższył na 3:1. Później sędzia obdzielił czerwonymi kartkami dwóch wejherowian (Jarosława Bacha za przepychanki z przeciwnikiem, a Waśka za niepotrzebne faule) i wydawało się, że goście są bez szans. Tymczasem właśnie wtedy pokazali charakter. Z rzutu wolnego dokładnie przymierzył Wojciech Pięta, a chwilę później do wyrównania doprowadził w zamieszaniu Malinowski. Jednak ostatnia akcja spotkania okazała się feralna dla wejherowian. Po wrzutce nikt nie upilnował Krzysztofa Rośmiarka, który dokładnie przymierzył z 3 metrów.

Obra - Gryf 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Krzysztof Gościniak (7), 1:1 Daniel Kolenda (26), 2:1 Gościniak (43), 3:1 Gościniak (49), 3:2 Wojciech Pięta (73-wolny), 3:3 Ireneusz Malinowski (77), 4:3 Krzysztof Rośmiarek (90)

Czerwone kartki: Jarosław Bach (Gryf, 62, niesportowe zachowanie), Wojciech Wasiek (Gryf, 65, druga żółta)
Żółta kartka: Wojciech Wasiek (Gryf)