Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do końca marca potrwają prace związane z wyznaczeniem nowych przystanków autobusowych na ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku

KŁG
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. Przemyslaw Swiderski
Powstaną one w rejonie skrzyżowania z ul. Szczecińską. Ponadto zmieni się lokalizacja przystanków „Przymorze SKM”, które zostaną przesunięte bliżej wiaduktu kolejowego. Z nowych przystanków korzystać będzie można od soboty, 6 kwietnia.

Nowe przystanki na Kołobrzeskiej. Prace w toku

Zmiany dotyczące przystanków na ul. Kołobrzeskiej realizowane są na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Wyznaczenie miejsc do zatrzymywania autobusów w rejonie skrzyżowania z ul. Szczecińską umożliwi skrócenie drogi do przystanku mieszkańcom okolicznych budynków i posesji. Do tej pory musieli oni pokonać spory dystans, by dotrzeć do przystanków oddalonych o blisko 300 metrów („Przymorze SKM”) lub 400 metrów („Krynicka”), co było mało komfortowe, zwłaszcza dla seniorów.

Nowy przystanek wyznaczony zostanie na wysokości marketu budowlanego. W kierunku al. Rzeczypospolitej na prawym pasie ul. Kołobrzeskiej, zaś w stronę al. Grunwaldzkiej na istniejącej zatoce autobusowej. Tymczasowo na przystanku ustawione zostaną słupki przystankowe, jednak docelowo planowany jest tam montaż wiat. Poruszając się między przystankiem kolejowym i przystankami autobusowymi nie trzeba będzie pokonywać już żadnego przejścia z sygnalizacją świetlną, dodatkowo utrudniającego przesiadkę.

Zmiany dotyczące przystanków na ul. Kołobrzeskiej realizowane są na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Zmiany dotyczące przystanków na ul. Kołobrzeskiej realizowane są na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. mat. pras.

Zmiany obejmą również przystanki „Przymorze SKM”, które zmienią swoją lokalizację. Zostaną one przesunięte bliżej wiaduktu kolejowego. Takie rozwiązanie ułatwi przesiadkę pasażerom autobusów i kolejki SKM, bo przystanek znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie schodów prowadzących na peron SKM.

W przypadku przystanku „Przymorze SKM” prace obejmą nie tylko wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, jak przy ul. Szczecińskiej. Potrzebne będzie również usunięcie części barier oraz słupków znajdujących się na chodnikach.

Zmiany na liniach autobusowych

Od soboty, 6 kwietnia obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii 149, 199, 249 i N14, związane z przywróceniem ruchu dwukierunkowego na ul. Jagiellońskiej (po wybudowaniu ronda u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kaczyńskiego) oraz oddaniem do użytku nowych przystanków przy ul. Kołobrzeskiej.

Linie 149, 199, 249 i N14

Uruchomiona zostanie para przystanków „Szczecińska” 01 i 02 (dla linii nocnej „na żądanie”) przy ul. Kołobrzeskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Szczecińską.

Linia 199

Przywrócona zostanie stała trasa w kierunku Oliwy: od przystanku „Biały Dwór” 01 do przystanku „Czerwony Dwór” 04 ulicami: Kaczyńskiego, Jagiellońską i Chłopską.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto