MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska w majowy weekend w Gdańsku. Ruszają pierwsze linie sezonowe. Od początku maja korekty rozkładu niektórych autobusów

OPRAC.:
Stanisław Balicki
Stanisław Balicki
Przemysław Świderski
W czasie długiego weekendu, od środy 1. maja, do piątku 3. maja, komunikacja miejska będzie funkcjonować według zmienionych zasad. W związku z rozpoczęciem sezonu turystycznego, w majówkę rozpoczną funkcjonowanie pierwsze autobusowe linie sezonowe. Wprowadzone zostaną też korekty w rozkładach jazdy linii 158, 169 i 213.

Zmiany w komunikacji miejskiej w Gdańsku - majówka 2024

Razem z majówką w Gdańsku wchodzą w życie niektóre sezonowe zmiany w komunikacji. Informujemy jak rozkład jazdy zmienia się od 1. maja i jakie dodatkowe zmiany planowane są na świąteczny okres do 3 maja.

środa, 1 maja

Autobusy:

Obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta już z modyfikacjami wchodzącymi od początku maja na cały sezon:

 • linia 158
  W soboty, niedziele i święta zmiana kursów obsługiwanych przez autobus z uchwytami do przewozu rowerów. Uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o godz. 20.01 z przystanku Rondo Mazowieckiego 02 w kierunku Wrzeszcza PKP obsługiwany przez ten typ pojazdu.
 • linia 169
  W dni powszednie w godz. 14.00 – 19.00 uruchomione zostaną dodatkowe zajazdy do ZOO, zarówno w kierunku Oliwy, jak i Owczarni.
 • linia 213
  We wszystkie dni tygodnia po godz. 21.00 będzie więcej kursów. Autobusy zamiast co 30 minut będą jeździć co 15 minut w dni powszednie i co 20 minut w soboty i niedziele.

Uruchomione zostaną linie sezonowe. Obowiązuje na nich taryfa zwykła, a przewóz rowerów jest bezpłatny:

 • linia 606
  We wszystkie dni tygodnia autobusy będą jeździć na trasie Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Okopowa - Podwale Przedmiejskie - Elbląska - Mjr. H. Sucharskiego - Westerplatte. Zatrzymają się jedynie na przystankach: Wały Piastowskie, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Ku Ujściu, Przystań Żeglugi, Westerplatte. Linia funkcjonować będzie w godz. 10.30-20.00, co 30 minut.
 • linia 622
  Autobusy kursować będą we wszystkie dni tygodnia na trasie Oliwa - Obrońców Westerplatte - Polanki (powrót Opata J. Rybińskiego) - Spacerowa - Karwieńska - Oliwa ZOO. Częstotliwość kursowania wyniesie około 20 minut. W dni powszednie linia będzie działać w godz. około 09.00-14.30, w soboty, niedziele i święta w godz. około 09.30-19.30.
 • linia 658
  Przystosowany do przewozu rowerów autobus będzie jeździć na trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu. Linia funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta. Autobusy kursować będą w godz. około 10.00-19.30, co około 20 minut.
 • linie 612 (rowerowa Śródmieście SKM – Sobieszewo) oraz 607 (Pruszcz Gdański – Sobieszewo), a także trzy sezonowe linie tramwajowe, w tym jedna obsługiwana taborem zabytkowym, zaczną działać dopiero od wakacji, od soboty 22.06.2024 r.

Tramwaje:

Obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta, bez dodatkowych zmian.

czwartek, 2 maja

W tramwajach i autobusach będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy zgodnie z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Część linii będzie funkcjonować według specjalnych rozkładów, które uwzględniają dodatkowe kursy do miejsc pracy. Tradycyjnie już, między innymi z powodu braku zajęć w szkołach i długiego wolnego weekendu dla wielu osób, potrzeby przewozowe są zdecydowanie mniejsze niż w typowy dzień powszedni.

Autobusy:

 • linie 106, 138, 167
  Dodatkowe kursy rano i po południu.
 • linie 112, 115, 184, 186, 200, 289
  Zwiększona liczba kursów porannych.
 • linia 126
  Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Żukowa, jak w dni powszednie.
 • linia 174
  Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Starej Piły, jak w dni powszednie.
 • linia 232
  Uruchomienie dodatkowych kursów rano i po południu.
 • linia 262
  Autobusy jeździć będą przez cały dzień, z częstotliwością co 20 minut.
 • linia 283
  Uruchomienie linii z rozkładem jazdy zbliżonym do powszedniego.
 • linia N1
  Funkcjonować będzie na podstawowej trasie, bez obsługi Sopotu i Gdyni.
 • linia N56
  Nie będzie funkcjonować.

Tramwaje:

Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia 7 na stałej trasie, wg specjalnego rozkładu jazdy – tramwaje będą jeździć w godzinach szczytu co 20-30 minut.

piątek, 3 maja

Dla wszystkich środków transportu obowiązuje rozkład jazdy na niedziele i święta.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto