Drugie zwycięstwo hokeistów Stoczniowca

(sus)
W Krynicy hokeiści Stoczniowca pokonali drużynę KTH 5:4.Fot. Robert Kwiatek
Drugie zwycięstwo w drugiej kolejce rozgrywek nowego sezonu hokejowego odnieśli hokeiści Stoczniowca. Wczoraj w Krynicy gdańszczanie pokonali miejscowe KTH 5:4 (1:2, 4:1, 0:1) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli ...

Drugie zwycięstwo w drugiej kolejce rozgrywek nowego sezonu hokejowego odnieśli hokeiści Stoczniowca. Wczoraj w Krynicy gdańszczanie pokonali miejscowe KTH 5:4 (1:2, 4:1, 0:1) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli ekstraligi.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy po trzech minutach wygrywali 2:0. Utracie kolejnych goli zapobiegł gdański bramkarz Tomasz Wawrzkiewicz, który kilka razy wygrywał sytuacje sam na sam z zawodnikami KTH. Stan meczu na 2:2 wyrównał Fraszko, po kombinacyjnych wymianach krążka, najpierw z Moskalem i Raszczyńskim, a później z Raszczyńskim i Wróblem. Prowadzenie dla stoczniowców zdobył w zamieszaniu podbramkowym Raszczyński. Kryniczanie wyrównali jednak, wykorzystując grę w przewadze (kara Wróbla). W końcówce drugiej tercji napastnik KTH Maciej Radwański uderzył gdańskiego obrońcę Rafała Cychowskiego, za co otrzymał karę meczu. Grając w przewadze stoczniowcy strzelili zwycięskie bramki.
Gospodarze ambitnie dążyli do wyrównania. Na niespełna cztery minuty przed końcem Voznik zdobył kontaktowego gola. W końcówce kryniczanie wycofywali nawet bramkarza, ale manewry te nie przyniosły już zmiany rezultatu.

Na południu Polski gdańscy hokeiści pozostaną do niedzieli. W piątek czeka ich mecz z Zagłębiem, a dwa dni później zagrają w Oświęcimiu z Unią. Inauguracyjny mecz w hali Olivia zobaczymy 20 września. Przeciwnikiem Stoczniowca będzie GKS Tychy.

KTH Krynica - Stoczniowiec 4:5 (2:1, 1:4, 1:0)

Bramki: dla KTH - Jarosław Różański (2), Marcin Cieślak (3), Michał Radwański (30), Martin Voznik (56); dla Stoczniowca - Adam Fraszko - dwie (11, 22), Andriej Raczyński (24), Bartosz Leśniak (37), Aleksander Myszka (40)

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - Smeja, Leśniak - Guziński, Wróbel Cychowski, Bukowski - Bagiński, Justka, Myszka - Moskal, A. Fraszko, Raszczyński - Jankowski, Błażowski, Kostecki

Kary: KTH - 41, Stoczniowiec - 22 min.

Sędziował: Krzysztof Rzerzycha z Krakowa

Widzów: 1200.