Drugie zwycięstwo Lotosu Trefla Gdańsk [zdjęcie]

Po zaciętej walce gdański zespół pokonał siatkarzy Pekpolu Ostrołęka 3:2.

Dzięki kolejnej wygranej, gdańszczanie mają już dwa oczka w rywalizacji do trzech zwycięstw. Jednak tym razem ostrołęczanie stawiali dużo większy opór.

Pierwszy, dość wyrównany set, wygrali gospodarze, którzy również drugą część meczu przeszli dość gładko. I tak przy stanie 2:0 szczęście opuściło siatkarzy Lotosu Trefl. Pomimo walki i starań, przegrali trzeci set różnicą dwóch punktów.

Niestety, mimo gromkich nawoływań gdańskiego Klubu Kibica i pozostałej publiczności, aktywnej i głośnej, choć niezbyt licznej, gdańszczanom nie udało się nadrobić niewielkiej straty, która zgromadzili w czwartym secie. Walczyli i w końcówce nawet wyrównali, jednak to Pekpol ponownie przechylił szalę na swoją stronę, raz jeszcze zwyciężając dwupunktową przewagą.

Przy stanie 2:2 przyszedł czas na tie-breaka. W przerwie trener Luks zabrał cały zespół Trefla na zaplecze, wprawiając tym w niewielką konsternację kibiców. Ale wiedział co robi, Lotos Trefl Gdańsk podniósł się po dwóch przegranych setach i prowadził już przy zmianie stron w tie-breaku. Taki stan na szczęście utrzymał się do końca i trójmiejski zespół wygrał drugą część dwumeczu 3:2.

Kolejna potyczka Lotosu Trefla Gdańsk z Pekpolem będzie już na wyjeździe, w Ostrołęce.

Lotos Trefl Gdańsk - Pekpol Ostrołęka  3:2
(25:21, 25:16, 23:25, 24:26, 15:11)