Dziennikarze lepsi od duchownych

(sus)
Ponad 3 tys. kibiców oglądało w hali "Olivia" hokejowy mecz księża - dziennikarze. Fot. Krzysztof Mystkowski
Ponad 3000 kibiców w hali "Olivia" dopingowało drużynę księży w hokejowym meczu przeciwko dziennikarzom. Daremnie. Zespół mediów wygrał 8:4 (3:2, 2:1 3:1).

Ponad 3000 kibiców w hali "Olivia" dopingowało drużynę księży w hokejowym meczu przeciwko dziennikarzom. Daremnie. Zespół mediów wygrał 8:4 (3:2, 2:1 3:1). Całkowity dochód z tego spotkania przeznaczony został na pomoc Szpitalowi Matki i Dziecka.

Był to już drugi mecz pomiędzy tymi drużynami. Przed rokiem również lepsi okazali się dziennikarze (6:4). W rewanżu najbardziej wyrównana była pierwsza tercja. Po bramkach Roberta Weredy i Dariusza Kwiatkowskiego media objęły prowadzenie 2-0. Księża nie zrazili się jednak i po strzałach Andrzeja Bemowskiego i Zdzisława Róża odrobili straty. Jeszcze przed końcem tercji Kwiatkowski ponownie wpisał się na listę strzelców i dziennikarze wygrywali 3-2.

W drugiej tercji gra się zaostrzyła. Zespół duchownych nie bardzo radził sobie jednak z grą w liczebnej przewadze. Choć hokeiści mediów mieli na lodzie jednego zawodnika mniej, Jackowi Kamińskiemu udało się strzelić czwartą bramkę. Później księża mieli jeszcze lepszą okazję, ale grając w podwójnej przewadze gola nie zdobyli. Sztuka ta udała się dopiero w 31 min Bogusławowi Głodowskiemu, ale w rewanżu najlepszy zawodnik dziennikarzy Kamiński ponownie trafił do bramki duchownych.

W trzeciej tercji Kwiatkowski zdobył swojego trzeciego gola, a na 7-3 dla dziennikarzy podwyższył Marek Mordan. W rewanżu Dariusz Kuchta zmniejszył przewagę, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do dziennikarzy. Sebastian Pawlak ustalił końcowy wynik meczu.

Wśród kibiców na trybunach były koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia. Oblegane przez młodzież, składały setki autografów.