EFAF Challenge: porażka Seahawks [foto]

W rozegranym dzisiaj pierwszym meczu fazy grupowej EFAF Challenge Cup futboliści Pomorze Seahawks przegrali w Gdańsku z Gyor Sharks z Węgier 18:27.

Niestety, nie udał się debiut Pomorza Seahawks w europejskich rozgrywkach. Gdańszczanie przegrali przez słabszą pierwszą połowę i konsekwentną grę przeciwników z Węgier.

Gyor Sharks zaprezentowali bardzo wąski wachlarz zagrań ofensywnych, niemniej wystarczyło to na debiutantów. Węgrzy w meczu głównie wykorzystywali swoich running backów. Potężny Ferenc Szwarz przez cały mecz obijał obrońców zespołu Jastrzębi. Futbolista zakończył zawody zdobywając blisko 200 jardów po akcjach biegowych. W całym meczu Rekiny wykonały raptem trzy podania "górą".

W pierwszych dwóch kwartach Pomorze Seahawks nie zdobyli ani jednego punktu. Podopieczni Macieja Cetnerowskiego obudzli się dopiero w połowie gry. Pierwsze punkty zdobył Jakub Muraszka, który przebiegł 84 jardy niedotknięty przez rywali. Olbrzymia w tym zasługa jego kolegów, którzy w tej akcji zaprezentowali kilkanaście skutecznych bloków. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy po przyłożeniu Gabora Szabo mogli się cieszyć z wyjazdowego zwycięstwa.

Jednak i w przegranym meczu można znaleźć wiele pozytywów. W składzie Jastrzębi kolejne dobre zawody rozegrał Sebastian Krzysztofek, który tym razem więcej jardów zdobył po podaniach Macieja Siemaszko, a nie po akcjach biegowych. Skutecznie zagrał też tight end Damian Bijan wielokrotnie łapiąc futbolówkę rzucaną przez Siemaszkę.

Fotogaleria z meczu autorstwa Roberta Grubby więcej

Pomorze Seahawks – Gyor Sharks 18:27
(0:7, 0:6, 12:6, 6:8)

I kwarta
0:7 przyłożenie Zoltan Kissa po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Roland Szabo)

II kwarta
0:13 przyłożenie Ferenca Schwarza po 8-jardowej akcji biegowej

III kwarta
6:13 przyłożenie Jakuba Muraszko po 84-jardowej akcji powrotnej po wykopie Węgrów
6:19 przyłożenie Ferenca Schwarza po 7-jardowej akcji biegowej
12:19 przyłożenie Tomasza Moskala po 10-jardowym podaniu Macieja Siemaszko

IV kwarta
18:19 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 24-jardowym podaniu Macieja Siemaszko
18:27 przyłożenie Gabor Szabo po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Zoltan Kiss)