Ekstraklasa: Arka 0:0 Jagiellonia [na żywo]

Arka zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią 0:0. Sytuacji nie było zbyt wiele, gdynianie grali ponad 45 minut z przewagą zawodnika, ale bramek nie zobaczyliśmy.
Przejdź do serwisu Ekstraklasy: wyniki, relację i najświeższe informacje z obozu Arki i Lechii.

Arka Gdynia

Jagiellonia Białystok

0:0

Bramki:
Żółte kartki: Wachowicz, Lubenov, Sandomierski.
Bramki:
Żółte kartki: Jarecki, Norambuena, Bruno.
Czerwona kartka: Jarecki (za drugą żółtą).

90' Koniec meczu! Arka remisuje na własnym boisku z Jagiellonią, choć przez ponad 45 minut grała w przewadze. To w pierwszej połowie żółto-niebiescy grali lepiej, w drugiej połowie wymiana ciosów, ale bez skutku. Jaga zdobyła cenny punkt, ale na wyjeździe nie wygrała już od prawie dwóch lat!
89' GRosicki mógł znokautować Arkę. Dwukrotnie miał "setki". Najpierw strzelił obok bramki a później w sytuacji sam na sam lepszy był Bledzewski.
86' Sensacja wisiała na włosku! Frankowski genialnie uderzył z wolnego, ale Arkę uratowało spojenie!
79'
Arka nabiera wiatru w żagle. Kilka żywych ataków, ładnych technicznych zagrań, ale ciągle bez bramek.
76' W odpowiedzi Trytko mija dwóch rywali, podaje do Burkhardta, ale ten niedobrze drybluje i tylko rzut rożny.
75'
Bruno-Frankowski-Bruno i ten ostatni daleko obok bramki.
71' Na placu gry pojawia się Przemysław Trytko. To reakcja na słabszą grę gdynian przez ostatnich kilkanaście minut.
67' Bruno pokazuje, że jest dziś najlepszym zawodnikiem w szeregach Jagi. Dwa razy na zamach, ale strzał szczęśliwie zablokowany.
60' Efektowny strzał Burkhardta z prawie 30 metrów, ale pewnie broni Sandomierski.
58' Efektowna akcja Lubenova, ale po dwóch udanych dryblikgach, Bułgara stopuje Bruno.
56' Dzień pudłowania. Tym razem fatalnie niecelnie Bartosz Ława.
53' Bruno z dystansu, ale dobre kilka metrów nad bramką.
47' Ława z wolnego, ale obrońcy Jagi wybijają piłkę za pole karne.
46' Początek drugiej części meczu. Oba zespoły bez zmian.

45'
Koniec pierwszej połowy. Arka Gdynia przeważała, ale nie udało się wykorzystać skromnej ilości sytuacji. Jaga momentami była bezradna, co zresztą pokazała czerwona kartka. Po przerwie żółto-niebiescy będą walczyli z dwojoną energią.
44' Czerwona kartka! Jarecki fauluje bezpardonowo i otrzymuje drugi żółty, a w konsekwencji, czerwony kartonik.
42' Ładna akcja Grosickiego. Reprezentant polski zaprezentował świetną szybkość, ale strzał z ostrego konta broni Bledzewski.
35'
Kibice spodziewali się strzału z wolnego Ławy, ale do piłki podszedł Lubenov i strzelił niecelnie.
33'
Bruno bardzo ładnie strzela z wolnego, ale i on niecelnie.
31'
Labukas z daleka, ale niecelnie.
29'
W odstępie kilkudziesięciu sekund dwie żółte kartki. Ukarani Wachowicz i Jarecki.
25' Pierwsze 25 minut zdecydowanie należą dla Arki, Jagiellonia wyraźnie nie może złapać właściwego biegu. Tym razem Ława z wolnego, ale wybijają defensorzy z Białegostoku.
16' Znów Arka, ale techniczny strzał Ławy mija bramkę.
12' Ława niepotrzebnie drybluje na linii pola karnego. Gdyby strzelał, Sandomierski miałby ogromne problemy.
8' Doskonała okazja dla żółto-niebieskich. Wachowicz wykorzystał błąd Skerli, ale jego strzał o centymetry minął bramkę Sandomierskiego.
3' Pierwszy strzał Arki, Wachowicz uderza, ale broni Sandomierski.
1' Rozpoczynamy.Arka w następującym składzie: Bledzewski - Kowalski, Płotka, Szmatiuk, Siebert - Wachowicz, Mrowiec, Ława, Lubenov - Sakaliev, Labukas
0' Początek o godz. 17.45.

Sędziuje: Mariusz Trofimiec z Kielc.

Arka Gdynia: Bledzewski - Kowalski, Płotka, Szmatiuk, Siebert - Wachowicz (Sokołowski 83'), Mrowiec, Ława, Lubenov - Sakaliev (Burkhardt 57'), Labukas (Trytko 71').

Jagiellonia Białystok: Szamotulski - Lewczuk, Skerla, Cionek, Norambuena - Reich (Król 90+2'), Hermes, Bruno, Jarecki - Grosicki (Hlavaty 90+1'), Frankowski (Jezierski 87').

**[Piłkarska Ekstraklasa -**Arka Gdynia i Lechia Gdańsk - wideo, zdjęcia**](http://www.mmtrojmiasto.pl/4547/2009/2/12/ekstraklasa-pilkarski-serwis "Kliknij żeby przejść do serwisu Ekstraklasy")

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny