Ekstraklasa: Arka Gdynia 2:0 Cracovia Kraków

Dziś mecz przyjaźni w Gdyni, Żółto-niebiescy podejmują na stadionie rugby drużynę Pasów. Na boisku na pewno nie będzie tak miło jak na trybunach, obie drużyny nadal walczą o utrzymanie.

Arka Gdynia

Cracovia Kraków

2:0

Bramki: Tshibamba (49') i Labukas (81').
Żółte kartki: Mrowiec.
Czerwona kartka: Mrowiec.
Bramki:
Żółte kartki: Klich.
Czerwona kartka: Klich (43').

90+3' Koniec meczu! Arka zdobywa dziś trzy punkty. Po pierwszej połowie pisaliśmy, że mecz jest piekielnie nudny. W drugiej wszystko się zmieniło. Żółto-niebiescy szybko strzelili gola, później stwarzali sobie kolejne sytuacje, zdobyli bramkę na 2:0 i w sumie zasłużenie wygrywa to spotkanie!

90+1'
Piękny obrazek na stadionie w Gdyni. Schodzi Tshibamba a na kibicach gromkie "dziękujemy!"
89' Labukas na szybkości minął kilku piłkarzy z Krakowa, ale strzał obok bramki Merdy.
88' Chwilkę po wejściu doskonałą szansę miał Filip Burkhardt, ale jego strzał nad bramką. Ładny cross Tshibamby.
81' GOOOOOOL!!! 2:0! Tadas Labukas. Bożok z wolnego, Labukas znalazł się tam gdzie trzeba i głową trafia na 2:0.
78' Czerwona kartka. Druga żółta i w konsekwencji czerwona dla Mrowca. Oba zespoły będą grały ostatnie 12 minut w osłabieniu.
74' Zmiana w Arce, Labukas za bezproduktywnego dziś Trytkę.
71' Ależ koncert Tshibamby, dwa strzały, ale za każdym razem brakowało szczęścia.
69' Znów ładnie Arka, Tshibamba ładnie zszedł do boku, podał do Ławy, ale pomocnik Arki wysoko nad bramką.
67' Bardzo mocny strzał Kowalskiego z wolnego, ale broni Merda.
59' Nooo niewiele brakowało a Tshibamba miałby sytuację sam na sam, niestety napastnikowi odskoczyła piłka.
58' Goliński z wolnego, ale zbyt lekki strzał na tak dużą odległość.
55' Arka kontroluje spotkanie.
49' GOOOOOOOOOOOL!!! 1:0! Tshibamba! Fatalny błąd piłkarzy Cracovii, którzy nie przecięli wybicia głową Szmatiuka, do piłki dopadł czarnoskóry napastnik Arki i fenomenalnie strzelił między nogami Merdy.
46' Zaczynamy drugą odsłonę. Jedna zmiana - za Moskałę wchodzi Michał Goliński.

45+1' Koniec pierwszej połowy.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana, ale bardzo nudna. Mało strzało, mało odważnych decyzji a walka toczy się głównie w środku. W drugiej połowie Arka będzie grała z przewagą jednego zawodnika, czy to pomoże w wywalczeniu kompletu punktów u siebie? Zobaczymy po przerwie.
45' Bednarek też mógł zobaczyć czerwień, ale na szczęście spóźnił się ze wślizgiem w nogi Pawlusińskiego.
43' Czerwona kartka. Mateusz Klich zbyt się "zagotował" i zbyt wysoko podniósł nogę, którą zahaczył o twarz Bednarka. Bez złośliwości, ale sprawiedliwa decyzja Arki.
38' Bednarek dośrodkowuje w pole karne, ale zbyt daleko od pola karnego. Obrońca Arki odważnie wchodzi w pole karne, ale brakuje mu dokładności.
Kto dziś wygra mecz? Typujemy wynik pod tekstem!
34' Odważnie wychodzi Witkowski i uprzedza Pawlusińskiego. W odpowiedzi Tschibamba mógł wyprzedzić stoperów Cracovii, ale zabrakło centymetrów.
31' Chwila nerwów dla zawodników Cracovii, bo bez piłki przewrócił się Baran, ale po interwencji lekarzy pomocnik wrócił na plac gry.
29' Piłkarze Arki chyba źle dobrali dziś korki, tym razem na ziemi leży Trytko...
26' Indywidualnie Ława, ale zbyt długo zwlekał i piłkę wybili mu piłkarze Cracovii.
22' Wreszcie ciekawa akcja! Ładnie w pole karne wszedł Sasin, podał do Klicha, który mógł spokojnie położyć Witkowskiego i trafić do siatki, ale starał się uderzyć technicznie i piłka obok bramki.
15' Bardzo dobrze gra dziś Mrowiec, który kilkukrotnie ładnie przeszkodził piłkarzom Cracovii. Przed chwilą wyłuskał piłkę Moskale.
11' Karny! Nie! Sędzia jednak każe grać dalej. Ława był faulowany?
8' W odpowiedzi Pawlusiński, ale jego strzał dobrze blokuje Szmatiuk.
6' Odważna akcja Tschibamby, który efektownie przedarł się w pole karne, ale nie udało mu się oddać strzału.
2' Arka Gdynia: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek - Budziński, Mrowiec, Ława, Bożok - Tshibamba, Trytko.
Cracovia:
Merda - Mierzejewski, Tupalski, Wasiluk, Sasin - Pawlusiński, Baran, Klich, Szeliga, Moskała - Matusiak.
1'
Rozpoczynamy. Za chwilkę składy.
0' Początek spotkania o godz. 17.45.

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).

Arka Gdynia: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek - Budziński, Mrowiec, Ława, Bożok (Burkhardt 86') - Tshibamba (Czoska 90+1'), Trytko (Labukas 74').

Cracovia Kraków: Merda - Mierzejewski, Tupalski, Wasiluk, Sasin - Pawlusiński (Sacha 76'), Baran, Klich, Szeliga, Moskała (Goliński 46') - Matusiak (Owsjannikow 76').