Ekstraklasa: Arka Gdynia pokonała lidera rozgrywkek!

Dla Arki miał być to ciężki mecz, lecz niespodziewanie piłkarze zespołu z Gdyni pokonali Jagiellonię Białystok 1:0. Żółto-niebiescy całkowicie zasłużyli na trzy punkty, a bohaterem został Labukas.

Arka Gdynia

Jagiellonia Białystok

1:0

Bramki: Labukas (68')
Żółte kartki: Glavina (6'), Rozić (32' i 77')
Czerwona kartka:
Rozić (77')
Bramki:
Żółte kartki: Grosicki (79'), Lato (83'), Hermes (90+3')

0' Mecz rozpocznie się o godz. 17. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!
3' Ciekawą akcję Labukasa przerwała rbiter. Zawodnik Arki był na spalonym
6' Glavina ukarany żółta kartką za próbę wymuszenia faulu przed polem karnym Jagiellonii
8' Niecelny strzał Burkhardta
11' Kolejny niecelny strzał gości. Tym razem próbował Kupisz
13' Uderzenie Grosickiego zza pola karnego zablokowane przez zawodników Arki
16' Po rzucie rożnym dla Arki niecelny strzał głową oddał Budziński
18' Wilczyński uderzył z dystansu, lecz groźny strzał obronił Sandomierski
22' Kolejny strzał Wilczyńskiego po rykoszecie broni Sandomierski
24' Mocno niecelny strzał Grzyba
26' Glavina uderza zza pola karnego, lecz Sandomierski spisuje się dobrze przy obronie strzału
26' Witkowski wygrywa pojedynek sam na sam z Frankowskim. Jednak gdyby "Franek" zdobył w tej sytuacji gola, byłby on nieuznany, gdyż snajper "jagi" był na pozycji spalonej
30' Kupisz zagrał dobra piłkę do Grzyba w pole karne Arki, lecz zawodnik gości faulował i ciekawa akcja została zakończona
33' Burkhardt został sfaulowany przez Rozicia. Ten pierwszy schodzi z boiska kulejąc, drugi dostał żółtą kartkę
35' Kibice Arki domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Skerlę. Powtórki wideo wskazują jednak, że ręki nie było i sędzia nie popełnił błędu nie dyktując jedenastki
36' Kascelan zmienia kontuzjowanego Burkhardta
39' Rzut rożny dla Arki, lecz bez żadnego zagrożenia dla przeciwnika
42' Kolejny korner dla gospodarzy. Labukas uderza nad poprzeczką
45' Koniec pierwszej połowy spotkania. Arka dzielnie radzi sobie z liderem Ekstraklasy, brakuje jej jednak pomysłów na grę ofensywną. Gdynianie mają szansę nawet wygrać z wyżej notowanym zespołem, który nie prezentuje się dziś najlepiej. Jednak przed nami jeszcze druga połowa
46' Czas na drugą połowę! Czy Arka odbierze punkty liderowi Ekstraklasy?
49' Jagiellonia z impetem zaczyna drugą odsłonę meczu. Frankowski świetnie zagrywa do Grosickiego, a ten pudłuje z 8 metrów
51' Ivanovski wychodził na czystą pozycję, lecz sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego
53' Kolejny błąd arbitra. Tym razem niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną Grosickiego
57' Zła passa arbitrów trwa. Kolejny raz Grosicki na spalonym, którego nie było
58' Bardzo ładna akcja Arki. Ivanovski przedarł się z piłką w pole karne i czubkiem buta oddał strzał, lecz Sandomierski poradził sobie z obroną
63' Fatalny strzał Grosickiego. Piłka poszybowała daleko od bramki Witkowskiego
65' Rozić ostro zderzył się głową ze Skerlą. Zawodnik gości ma rozciętą głowę
68' Arka wychodzi na prowadzenie! Labukas przedarł się w pole karne i oddał celny strzał w długi róg! Arka prowadzi z liderem!
71' Arka idzie za ciosem i dalej atakuje. Wywalczyła rzut wolny w okolicach pola akrnego Jagielloni, jednak bez żadnego pożytku
73' Groźny strzał w polu karnym oddał Mawaye, lecz Sandomierski poradził sobie z tą piłką
77' Rozić otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko! Wszystko za nieprzepisowe zagranie ręką. Czy Arka będzie potrafiłą dociągnąć korzystny wynik do końca grając w osłabieniu?
88' Mimo osłabionego składu Arka wciąż gra dobrze i nadal atakuje. Tym razem słupek uratował Sandomierskiego po strzale Bożoka
90' Sędzia dolicza cztery minuty do podstawowego czasu gry. Czy Arka utrzyma prowadzenie?
90+4' Koniec spotkania! Arka Gdynia niespodziewanie wygrywa z liderem Ekstraklasy i to po całkiem niezłej grze! BOhaterem emczu został oczywiście strzelec jedynej dla Arki bramki: Labukas