Ekstraklasa: Cracovia Kraków - Arka Gdynia 0:0

Patryk Szczerba
Niestety, w 13. kolejce Ekstraklasy piłkarzom Arki Gdynia nie udało się pokonać ostatniej w tabeli Cracovii Kraków.

Mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi drużynami miał ogromny ciężar gatunkowy. Obydwie drużyny potrzebowały zwycięstwa, jednak nieskuteczność zadecydowała o tym, że Czesław Michniewicz i trener Jagielonii Artur Płatek nie byli zadowoleni.

Dwie kontuzje w 17 minut

Z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości, spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Trener Michniewicz już od początku meczu miał problem ze swoimi zawodnikami. W 5. minucie kontuzja zmusiła do opuszczenia placu gry Andersona, zaś 12 minut później z powodu urazu z boiska zszedł Krzysztof Przytuła. Do gry opiekun Arki desygnował Bartosza Ławę oraz Łukasza Kowalskiego.

Sytuacje bramkowe w pierwszej połowie można policzyć na placach jednej ręki. Szczęścia próbowali Marcin Chmiest i Bartosz Ława, jednak uderzali niecelnie. W 34. minucie nad poprzeczką strzelał jeszcze Tomasz Sokołowski.

Cracovia odpowiedziała w 37. minucie. Strzał głową Pawla Nowaka w świetnym stylu obronił jednak, znajdujący się w wysokiej formie, Norbert Witkowski.

Druga połowa dla Arki

W drugiej połowie przeważali  żółto-niebiescy. Dwie bramkowe sytuacje dla Arki to było jednak za mało, by pokusić się o zwycięskie trafienie. Najpierw Bartosz Ława w 76. minucie w sytuacji sam na sam z Marcinem Cabajem fatalnie spudłował. W 90. minucie jeszcze Damian Nawrocik próbował przelobować bramkarza Cracovii, jednak ten wybił piłkę na rzut rożny.

Już w sobotę przed Arkowcami kolejny trudny mecz. Przy ulicy Olimpijskiej gdynianie podejmą GKS Bełchatów. Trzy punkty zdecydowanie poprawiłyby nastroje w gdyńskim klubie, które, mimo lepszej gry w ostatnich meczach, wciąż nie są najlepsze.

Cracovia Kraków - Arka Gdynia 0:0

Sędzia: Bartos (Łódź)

Żółte kartki: Tupalski, Moskała - Chmiest

Widzów: 4 000

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Łukasz Tupalski, Piotr Polczak, Marek Wasiluk - Dariusz Pawlusiński (Bartłomiej Dudzic 61'), Mateusz Klich, Paweł Nowak, Tomasz Moskała (Sławomir Szeliga 75') - Jakub Kaszuba (Arpad Majoros 46'), Kamil Witkowski.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Tomasz Sokołowski (Przemysław Trytko 85'), Dariusz Żuraw, Michał Płotka, Anderson (Bartosz Ława 5') - Dariusz Ulanowski, Krzysztof Przytuła (Łukasz Kowalski 17'), Marcin Pietroń, Michał Łabędzki - Marcin Chmiest, Damian Nawrocik.