Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 1:1 Polonia Warszawa [zdjęcia + wideo]

Biało-zielonym nie wyszedł wiosenny powrót na Traugutta. W nieciekawym meczu tylko zremisowali z broniącą się przed spadkiem Polonią Warszawa.

Lechia podchodziła do tego meczu bardzo ostrożnie. Z jednej strony, Polonia to przedostatni zespół w tabeli ekstraklasy, który przegrał swój pierwszy mecz z Lechem Poznań aż 0:3. Jednak z drugiej, piłkarze ze stolicy mają solidny skład, który jeszcze wzmocnili w zimowym okienku transferowym.

Obawy w pewnym stopniu potwierdziły się na początku meczu. Przez pierwsze minuty Polonia nie grała porywająco, ale skutecznie uniemożliwiała Lechii rozwinąć skrzydła. Inna sprawa, że gdańszczanie tego popołudnia nie byli najlepiej dysponowani.

Na szczęście dla piłkarzy Kafarskiego w 29. minucie po pięknej wrzutce Piotra Wiśniewskiego, ładnym strzałem popisał się Olegs Lajzans i było 1:0. Wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się dla Lechii fatalnie. Po sporym zamieszaniu z bliska piłkę do siatki wpakował Daniel Gołębiewski. I od tego momentu na placu gry działo się niewiele. Obie drużyny sprawiały wrażenie zadowolonych z rezultatu. Roiło się od niecelnych zagrań i braku pomysłu na skonstruowanie skutecznej akcji.

Teraz przed Lechią Gdańsk wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. Lechiści będą faworytem tej potyczki, ale jest spora szansa na... trzeci remis.