Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 2:3 Legia Warszawa

Niestety Lechia nie poszła za ciosem i po 3:1 z Wisłą Kraków, nie potrafiła pokonać Legii Warszawa. Po dziesięciu minutach było 2:0, po dziewięćdziesięciu 2:3.

Żółte kartki: Dawidowski, Bąk.
Bramki: Rybus (32'), Kiełbowicz (54'), Astiz (77').
Żółte kartki: Astiz, Rzeźniczak.

90+3' KONIEC MECZU. Biało-zieloni nie przełamali kompleksu Legii Warszawa. Po dziesięciu minutach było 2:0, skończyło się na 2:3. Szkoda.
90+3' Kaaaaaczmarek, ale fantastyczny strzał, ale piłka minęła bramkę dosłownie o milimetry. To chyba już koniec.
90' Sędzia doliczył trzy minuty, czy Lechia zdoła się zerwać ostatni raz?
87' Skończyło się na strachu, Kiełbowicz w mur.
86' Przewinienie jednego z Lechistów 2-3 metry przed polem karnym i jest nerwowo.
82' Legia zdobyła bramkę i teraz już nie pozwoli sobie wyrwać wygranej. Lechia z drugiej połowy to najgorsza Lechia w tym sezonie. Kafarski pokerowo - za Mysonę Zabłocki.
77' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:3... Bramkę zdobywa Inaki Astiz, który w pierwszej połowie mógł nawet wylecieć z boiska. Kto podawał? Maciej Iwański, najlepszy w drugiej połowie.
72' Wreszcie Lechia. Kaczmarek lewym skrzydłem, wzdłuż bramki, ale na miejscu był Mucha.
71' Niespełna dwadzieścia minut do końca meczu a Lechia gra tak, jakby chciała przegrać ten mecz...
67' Iwański bardzo dobrym strzałem zewnętrzną stroną stopy, ale minimalnie nad okienkiem bramki Lechii. Tymczasem na boisku pojawia się Marcin Mięciel, dawno temu zawodnik Lechii Gdańsk. Kibice witają go... gwizdami.
66' Pietrowski za Wiśniewskiego, Kafarski wzmacnia środek.
64' Giza za Jarzębowskiego. Białas chce wygrać ten mecz.
63' To powinno być 3:2 dla Legii. Grzelak dostał piłkę ze skrzydła, był sam w polu karnym, ale zamiast przyjąć piłkę i spokojnie uderzyć, napastnik Legii lekko głową prosto w ręce Kapsy.
60' po ładnym podaniu Iwańskiego strzelał Grzelak. Lechia totalnie straciła kontrolę nad meczem.
58' Żółta kartka dla Bąka za faul w bocznym sektorze boiska.
54' GOL! 2:2... Bramkę dla Legii po niesamowitym zamieszaniu strzelił Tomasz Kiełbowicz. Drugi fatalny błąd Kapsy. Co się dzieje z Biało-zielonymi?!
50' Świetny strzał Nowaka, ale broni Mucha. W odpowedzi prostopadła piłka do Grzelaka, ale dobrze wyszedł Kapsa
47' Z narożnika Marcin Kaczmarek, strzelał Krzysztof Bąk.
46' Pierwsza składna akcja i już mamy pierwszy w drugiej połowie róg.
46' Zespoły są już na placu gry. Zaczyna Lechia. Boisko zgodnie z oczekiwaniami opuścił Dawidowski, który dziś zbyt agresywny, za niego Marcin Kaczmarek.

45+1' Koniec pierwszej połowy.
Lechia prowadzi 2:1, szybko zdobyła dwa gole, miała okazje na kolejne trafienie, ale to Legia trafiła kontaktowego gola i momentami było nerwowo, choć bezdyskusyjnie dziś lepsi są piłkarze Kafarskiego.
45' Sędzia doliczył jedną minutę.
45' Znów Lechia, ale strzał Wiśniewskiego świetnie wybronił Mucha, który po rundzie wiosennej trafi do Evertonu Liverpool.
43' Ładnie Lukjanovs, ale jego strzał po rykoszecie na róg. Dobra decyzja.
41' Z dystansu Szałachowski, ale zbyt lekko i po ziemi.
39' Gwizdy w kierunku Jana Muchy, który też nie był bez winy w spięciach z Dawidowskim, a teraz prowokuje publiczność. Robi się nerwowo.
37' Znów zbyt agresywne zachowanie Dawidowskiego, który niepotrzebnie zaatakował Muchę. Napastnik gra dziś bardzo dobrze, ale też bardzo nieodpowiedzialnie.
35' Ładna akcja Lechii, piłka wędrowała jak po sznurku, ale wreszcie któryś z Legionistów wybił piłkę daleko przed siebie.
34' Szkoda trochę bramki dla Legii, bo piłkarze Białasa na pewno na nią nie zasłużyli.
32' GOOOL! 2:1. Chwila nieuwagi i Lechia traci dwubramkowe prowadzenie. Spory błąd Kapsy.
29' Żółta kartka dla Dawidowskiego za prowokowanie Muchy. Szkoda, bo to było bezsensowne zachowanie napastnika z Gdańska.
28' Strzał Rzeźniczaka, ale pewnie Kapsa. W odpowiedzi Lechia, ale Nowakowi zabrakło centymetrów i Mucha wybił piłkę daleko za pole karne.
26' Jarzębowski z dystansu, ale z 40. metra to trzeba nieźle przymierzyć, pomocnik Legii tego nie zrobił.
25' Kolejne dwie akcje Lechii, ale nie udało się strzelić na bramkę Legii. Warzawiacy dziś totalnie nic nie grają. Nic.
22' Po błędzie pomocnikó Legii, Biało-zieloni mieli doskonałą szansę, ale Dawidowski zbyt długo czekał i przegrał z Muchą i Astizem.
20' Astiz pracuje dziś na czerwoną kartkę. Znów Dawidowski skrzydłem a Hiszpan nieprzepisowo zatrzymywał napastnika Lechii, który oswobodził się i zagrał do Surmy.
17' Ładna indywidualna akcja Grzelaka, który dryblingiem minął dwóch Lechistów, ale Wołąkewicz wślizgiem zablokował jego mocny strzał.
15' Nowak bez gwizdka z wolnego do Lujanovsa, ale tym razem Astiz popisał się dobrą interwencją.
12' Wróćmy na chwilę do sytuacji z 10. minuty. Ładne podanie otrzymał Dawidowski, popędził prawą stroną pola karnego, a Astiz dosłownie sprowadził go do parteru. Sędzia z Łodzi nie miał wątpliwości a Hiszpan zobaczył żółtą kartkę. Sytuacja jak w meczu ze Śląskiem, wtedy też Wołąkiewicz wykorzystał karnego.
10' GOOOOOOL!!! 2:0! HUUUUUUBEEEERT WOŁĄKIEWICZ! Precyzyjnie wykonany karny i mamy 2:0. Mecz z Wisłą się powtarza!
' KARNY DLA LECHII!
8'
Znów Nowak z wolnego, ale tym razem lepsi obrońcy Legii. W odpowiedzi Legia, ale Wołąkiewicz świetnie uprzedza Rybusa.
6' Kiełbowicz fatalnie dośrodkowuje.
4' Mogło być 2:0. Ładna głęboka wrzutka Nowaka i najwyżej wyskoczył Kożans. Niestety jego strzał metr nad bramką.
1' Fantastyczna powtórka z rozrywki! 30. sekunda i po ładnej zespołowej akcji do siatki trafia Paweł Nowak. Co zrobi teraz Legia?
1' GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0! PAWEEEEEŁ NOOOOOOWAK!!!
1'
Zaczynamy. Kto dziś będzie bardziej zadowolony, niesiona dopingiem Lechia, czy przygasająca Legia?
0' Za chwilę początek meczu. W Lechii w zasadzie bez zmian, podobnie w Legii, która rozpocznie to spotkanie tylko z jednym napastnikiem - Bartłomiejem Grzelakiem.
0' Początek spotkania o godz. 20.

Sędzia: Bartos (Łódź).

Lechia Gdańsk: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Mysona (Zabłocki 82') - Nowak, Surma, Laizans - Wiśniewski (Pietrowski 66'), Dawidowski (Kaczmarek 46'), Lukjanovs.

Legia Warszawa: Mucha - Kiełbowicz, Astiz, Kumbev, Rzeźniczak - Rybus, Iwański, Jarzębowski (Giza 64'), Borysiuk, Szałachowski (Mięciel 67') - Grzelak (Radović 89').