Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 5:1 Górnik Zabrze

Patryk Szczerba
Lechia Gdańsk rozbiła Górnik Zabrze 5:1 w meczu 7. kolejki Ekstraklasy. Kibice i obserwatorzy podkreślają, że dawno nie widzieli tak dobrze grających gdańszczan. Górnicy z kolei zawiedli na całej linii.
Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Lechia Gdańsk

7. kolejka Ekstraklasy

Górnik Zabrze

5:1

Bramki: Traore (17'), Bajic (32') Buzała (61') Traore (75') Sazankov (79')
Żółte kartki: Bajic, Wołąkiewicz
Gdańsk, ul. Traugutta
Bramki: Wodecki (27')
Żółte kartki: Banaś, Zahorski

90' + 3. Koniec spotkania. Fantastyczny mecz w wykonaniu piłkarzy Lechii Gdańsk, któzy zdemolowali gości z Zabrza strzelając 5 bramek. Górnicy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

90' + 2'
Żółta kartka dla Zahorskiego

86'
Jedna z nielicznych szans Górnika w ostatnich minutach. Strzelał Bonin, a piłkę z linii bramkowej wybił Deleu.

83'
Zaatakował Górnik, ale bezskutecznie, a Lechiści nie rezygnują i dążą do strzelenia kolejnych bramek.

82'
Popielarz za Nowaka w Lechii.

79' GOOLLLLLLL! Nokaut Górnika. Strzałem z woleja Stachowiaka pokonuje wprowadzony chwilę wcześniej Sazankov.

78'
Danch za Bembena w Górniku.

76'
Zmiany w drużynach. Sazankov za Buzałę w Lechii. Sobczak za Wodeckiego

75' GOOOOOOL. Świetna, koronkowa akcja Lechii, Lujanovs podawał do Traore i napastnik Lechii wreszcie trafia do siatki. 4:1 dla Lechii.

74'
Górnik nieporadnie atakuje bramkę gdańszczan, a na boisku niedługo nowi zawodnicy.

70'
Żółta kartka dla Wołąkiewicza, ale Lechia nie zwalnia tempa. Znó przed szansą stanął Traore i znowu uderzałzbyt nonszalancko.

65'
Lechia wciąż atakuje, gdańszczanie poczynają sobie dziś wyjątkowo swobodnie w ataku.

61' GOOOOOL! Świetne podanie Nowaka do Buzały. Szybki napastnik Lechii wyprzedził obrońców Górnika i odczarował wreszcie bramkę Stachowiaka. 3:1 dla Lechii.

58'
Dobry okres gry Górnika, ale wciąż bez zmiany rezultatu.

56'
Znów sporo gry w środku pola. Lechia przyczajona, czekająca na kontry. Przed chwilą uderzał Lukjanovs, ale bardzo niecelnie.

51'
Traore trafia w poprzeczkę po kolejnej świetnej akcji Lechii i podaniu Buzały.

48'
Dwukrotnie zagotowało się pod bramką Stachowiaka, ale Lechiści wciąż nieskuteczni.

45' Zaczęła się druga połowa. Od razu groźnie pod bramką zabrzan, Magiera bliski strzelnia gola samobójczego...

45' + 1 Żółte kartki dla Bajica i Banasia za przepychanki, a sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie w Gdańsku 2:1, choć wynik mógł być dużo wyższy. Na razie czas na przerwę.

43'
Nowak strzelał, ale świetna interwencja Stachowiaka. Lechia gra bardzo dobrze, ale wciąż nieskutecznie.

42'
Świetny rajd Buzały lewą stroną, ale Traore znów po otrzymaniu podania zachowałsię ja k junior i tylko róg.

40'
Chwila spokoju w szeregach Górnika, ale Lechia nie rezygnuje. Próbował Traore. Strzałz ostrego kąta nie miał szans na powodzenie.

35'
Niesamowite emocje na Traugutta. Lechia już dwukrotnie mogła podwyższyć wynik, obrońcy Górnika nie mogą złapać oddechu.

34'
Kapitalna kontra Lechii, ale Traore podcinał piłke przed bramkarzem Górnika w polu karnym, zamiast kiwać i wciąż 2:1.

32' GOLLLLLLLL. Marko Bajic strzela bramkę dla Lechii. Bramkarz Górnika bez szans wobec silnego strzału Lechisty. Gdańszczanie znów wychodza na prowadzenie.

30'
Na powtórkach widać, że napastnik Górnika pomógł sobie ręką, zatem bramka nie powinna byc uznana. Tymczasem Bonin groźnie wgrywał w pole karne. Strzał Sikorskiego zablokowany.

27' GOOOOL. Marcin Wodecki strzela bramkę wyrównującą. Strzał prawą nogą, choć piłkarz jest lewonożny i tą nogą lepiej operuje. A jednak prawa nie służy mu tylko do podpierania.
1:1 na tablicy winików

24'
Znów groźnie zaatakowała Lechia, ale pilka nie dotarła do żadnego z napastników w polu karnym.

22'
Lechia w natarciu, ale Górnik groźnie kontratakuje.

20'
Lukjanovs przed szansą podwyższenia. Świetny strzał glową, ale tym razem na posterunku bramkarz Górnika.

17' GOOOOLLLLL!!!!! Traore strzela bramkę dla Lechii.  Fatalny błąd Stachowiaka i piłka w siatce. Jaka będzie reakcja Górnika?

13'
Buzała pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

12'
Sikorski bardzo łatwo znalazł się w polu karnym Lechii. wślizg obrońcy uratował gdańszczan.

10'
Na razie sporo walki w środku boiska, piłkarze nie oszczędzają rywali

5'
Przy piłce częściej Lechia, ale na razie bez okazji bramkowych.

1' Zaczęli. w Gdańsku, jak i w całej Polsce piękna pogoda. Zobaczymy jak będzie na murawie stadionu przy ul. Traugutta.

0' Oto składy, w jakich wyjdą obydwa zespoły: