Ekstraklasa na żywo: Arka Gdynia 1:2 Korona Kielce

Patryk Szczerba
Żółto-niebiescy przegrali na własnym stadionie z Koroną Kielce. Jedyną bramkę dla Arki zdobył Przemysław Trytko.

Żółte kartki:

90+5' Koniec meczu! Arka przegrała z Koroną po bardzo słabym meczu.
90' Sędzia doliczył pięć minuty.
87' Tshibambastrzela, ale prosto w Małkowskiego.
85'
"Zadyma" na boisku. Żółte kartki dla Tshibamby dla Małkowskiego.
83' Arka gra w drugiej połowie bardzo słabo, Korona niewiele lepiej, ale udaje się jej nadal prowadzić.
81' Burkhardt z wolnego, ale źle.
70' Tshibamba dwa razy, ale dwa razy blokował Stano.
69' Markiewicz z dystansu, ale daleko nad bramką.
63' Dwie zmiany. W Arce Budziński za Ławę, w Koronie Maliszewski za Ediego.
59' GOOOOOOL!!! Kilka minut przestoju w grze obu zespołów, ale szybka kontra, błąd obrony Arki i mamy 1:2! Idealnie podanie Sobolewskiego i Edi praktycznie do pustej bramki!
52' Niezła akcja Arki, ale Labukas niepotrzebnie przewrócił się i chciał wymusić faul, na co nie dał się nabrać sędzia.
47' Groźna centra Gajtkowskiego, ale na miejscu Witkowski.
46' Początek meczu, ale trzeba było jeszcze chwilę poczekać, bowiem pojawiły się problemy z siatką w jedej z bramek.

45+2' Koniec pierwszej połowy.
Nie mamy dziś dobrego widowiska w Gdyni. Oba zespoły próbują, starają się, ale nic z tego nie wynika. Chociaż z drugiej strony, widzieliśmy już dwa gole.
45' To mógł  być kuriozalna gol! Wrzutka z prawej strony, piłka odbija się od Bednarka i lobuje Witkowskiego, który końcem palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
45' Mimo słabego przyjęcia Mawaye doszedł do sytuacji, ale nie udało się pokonać bramkarza gości.
44' Bardzo efektowna akcja Sobolewskiego, ale wrzutka w pole karne zbyt głęboka i bez problemu Witkowski.
37' W polu karnym ręką piłkę dotyka Ława, ale sędzia nie wskazuje na wapno. Kontrowersyjna decyzja.
35' Pierwsza kartka, żółtą ukarany Łukasz Kowalski.
29' Vuuuuuković! Ale decyzja. Serb chciał pięknie lobować Witkowskiego, ale obok słupka.
28' Sobolewski zbyt długo czekał i jego strzał został zablokowany.
27' Bednarek do Mawaye, ale ciemnoskóry napastnik głową daleko od bramki.
24' Dobra decyzja Labukasa o strzale z dystansu, ale wykonanie już dużo gorsze.
17' GOOOOL! Szczęśliwa akcja Arki i jest 1:1. Ława uderza z dystansu, piłka odbija się i trafia do Mrowca, który płasko podaje do Przemsyława Trytki, którzy świetnie wykorzystał sytuację sam na sam.
16' Trzeba było aż 17 minut, by Arka oddała pierwszy strzał, ale Labukas w sam środek.
9' Mogła być niezła szansa dla Arki, ale po zagraniu Bożoka nikt nie przejął piłki.
4' Bardzo ładna akcja Korony. Z lewej strony zacentrował Sobolewski, w polu karnym piłkę przyjmuje Kiełb, który na zakos wziął praktycznie trzech zawodników i oddał strzał. Piłka odbiła się jeszcze od Szmatiuka i mamy 0:1.
3' GOOOOOOL! 0:1! Kiełb!
1' Zaczynamy!
0'
Znamy już jedenastki obu zespołów. Drużyny wyjdą w następujących składach:

Arka: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek - Labukas, Mrowiec, Ława, Bożok - Trytko, Mawaye.

Korona: Małkowski- Hernani, Stano, Mijailovic, Jędrzejczyk - Sobolewski, Vukovic, Markiewicz, Kiełb - Gajtkowski, Edi.

0' Początek meczu o 17.45.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Arka: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek - Labukas (Tshibamba 69'), Mrowiec (Burkhardt 80'), Ława (Budziński 60'), Bożok - Trytko, Mawaye.

Korona: Małkowski- Hernani, Stano, Mijailovic, Jędrzejczyk - Sobolewski, Vukovic, Markiewicz, Kiełb (Kiełb 78') - Gajtkowski, Edi (Maliszewski 63').

**Wszystko o trójmiejskich zespołach w Ekstraklasie: **Zobacz jak grają Lechia i Arka!Serwis piłkarskiej Ekstraklasy >>