Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 1:0 Cracovia Kraków (relacja live)

Biało-zieloni wygrali swoje drugie spotkanie w sezonie. Jedynego gola w meczu z Cracovią zdobył debiutujący Bedi Buval. Bardzo ważna wygrana, ale odniesiona w średnim stylu.

Udało się! Mimo gorszej niż tydzień temu gry i tylko jednej bramki, Lechia wygrywa swój drugi mecz w sezonie. Cracovia nie była dziś mocnym przeciwnikiem, ale w drugiej połowie mogła się zdarzyć tzw. bramka z niczego i całe starania poszłyby na marne.

Gdańszczanie mogli, a nawet powinni, wygrać wyżej, ale brakowało ostatniego podania i czasami pomysłu na dobre rozegranie. Szkoda, bo zdarzały się momenty nerwówki, zresztą całkiem niepotrzebnej. Cracovia to dziś zespół, który nie nadaje się na Ekstraklasę. Sześć meczów i sześć porażek. Posada Rafała Ulatowskiego wisi na włosku.

Trzeba także cieszyć się z udanego debiutu Francuza Bediego Buvala, który strzelił jedyną bramkę w tym meczu. Dużym plusem jest także powrót dopingu przy Traugutta 29. Wiadomo, że gdańscy kibice potrafią być dwunastym zawodnikiem. I na koniec ostatni plus - wygrana u siebie może dać piłkarzom Kafarskiego "kopa", który przyda się we wtorek, kiedy Biało-zieloni zmierzą się z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski.

Żółte kartki: Radomski, Jarabica.

90+3' KONIEC MECZU!
90'
Sędzia doliczył trzy minuty.
89' Znów piłkarze Cracovii wybijaja piłkę z linii bramkowej po strzale Bąka.
88' Jest także zmiana w Lechii. Dawidowski za Buzałę.
87' Za Szeligę Pawlusiński.
85' Pierwszy rożny dla Cracovii, ale Klich zbyt lekko.
80' Przepychanki w polu karnym Cracovii i żółte kartki dla Bajicia i Jarabicy.
79' Znów Bajić z wolnego, ale bardzo źle w mur, jednak piłka trafia do Surmy, który ładnym strzałem minimalnie obok słupka.
78' Bajić z wolnego z ok. 40. metra, ale wysoko nad bramką.
76' Ślusarski za Sachę.
75' Lechia w drugiej połowie gra słabo, brakuje sytuacji i pomysłów na ataki. Na szczęście Cracovia jest jeszcze gorsza.
70' Lukjanovs dostał ładne podanie na wolne pole, ale dośrodkowanie zablokowali obrońcy i piłkę pewnie złapał Merda.
68' Najpierw jednak za Suvorova Klich i Bajić za Traore w Lechii.
66' Tak jest, za kontuzjowanego młodzieżowego reprezentanta Litwy wchodzi Marcin Kaczmarek. Natomiast w Cracovii szykuje się Ślusarski.
63' Kontuzja Andriuskeviciusa, szykuje się zmiana. Kaczmarek?
57' Radomski dostaje żółtą kartkę za faul na rozpędzonym Buzale.
55' Po dziesięciu minutach bardzo słabej gry, Lechia wreszcie zaatakowała. Andriuskevicius zagrywa po ziemi, Traore przepuszcza do Lukjanovsa, ale napastnik kilka metrów nad bramką.
49' Szeliga do Suvorova i pomocnik Cracovii miał świetną sytuację. Na szczęście dla Lechii - nad bramką.
46' Na środku piłkarze Cracovii i zaczynamy drugą połowę.

45'
Sędzia doliczył jedną minutę, tymczasem Traore fatalnie z wolnego.
42' Dziewiąty rożny, ale tym razem Traore za lekko.
37' Nieuznany gol Buzały. Napastnik Lechii był na spalonym.
30' Ósmy rożny i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BEDI BUVAL! Ale debiut!
24' Kolejna szansa, ale znów Buzała. Napastnik tym razem przegrał z Merdą.
21' Znów Lechia, ale Buzała nie wykorzystał doskonałej okazji po podaniu z lewego skrzydła.
20' Cztery rożne z rzędu dla Lechii. Najgroźniejszy strzał oddał Bąk, ale Sacha wybił z linii bramkowej.
16' Żółta kartka dla Deleu.
15' Tymczasem na trybunach hymn Polski i transparent "17.09.1939 Czwarty Rozbiór Polski".
13' Ntibazonkiza z lewej strony, ale nikt nie przeciął podania po ziemi.
12' Kilka minut wyrównanej gry, ale głównie w środku pola.
5' Cracovia miała niezłą okazję, ale Suvorov prosto w mur z wolnego.
4' Trzeba przyznać, że Lechia jeszcze bardziej ofensywnie ustawiona niż tydzień temu w Bełchatowie. Na placu gry mamy aż czterech nominalnych napastników.
2' Pierwsza ofensywna akcja Lechii, ale podanie do Buvala przecięte przez Polczaka i mamy róg.
1' Kibice znów z Lechią, jest tłoczno, biało-zielono i przede wszystkim głośno.
1' Zaczynamy!
0' Znamy już składy, które podejemy poniżej.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 20. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!