Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 1:1 Polonia Warszawa

Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Polonią Warszawa, chociaż to podopieczni Tomasza Kafarskiego prowadzili do przerwy 1:0.

Lechia Gdańsk

Polonia Warszawa

1:1

Bramki: Laizans (29').
Żółte kartki:
Bramki: Gołębiewski (47')
Żółte kartki: Dziewicki, Brzyski, Trałka.

90+2' Koniec meczu. Lechia i Polonia zaprezentowały dziś bardzo słabą formę. Przy Traugutta 1:1, brakowała sytuacji i dokładności. Mecz bardzo podobny do ostatniego z Odrą Wodzisław.
90' Sędzia doliczył dwie minuty.
88' Zbyt głębokie dośrdokowanie i bez probemu Przyrowski.
82' Ostatnia zmiana w Lechii. Zabłocki za wyjątkowo bezproduktywnego Buzałę.
78' Obie drużyny sprawiają wrażenie, jakby nie chciały dziś wygrać a remis byłby zadowalający.
72' Mierzejewski prawym skrzydłem, podaje do środka, gdzie jest Cesar, którego strzał jednak obok bramki.
68' Cesar Cortes za Daniela Gołębiewskiego.
66' Zaskakująca zmiana, schodzi Wiśniewski. Za niego Lukjanovs. Zaskakująca o tyle, że dużo słabiej gra dziś Buzała.
63' Skrzyński za Andreu, Hiszpan dziś mało widoczny. Dla Bakero miał być motorem napędowym zespołu, dzisiaj takim na pewno nie był.
55' Znów Lechia, Buzała biegł sma na bramkę Przyrowskiego, ale w porę ubiegł go obrońca.
54' Obudziła się Lechia. ładna oskrzydlająca akcja Wiśniewskiego, ale strzał Dawidowskiego wślizgiem zatrzymali obrońcy.
50' Wolny wykonuje Mierzejewski, ale jego techniczny strzał pewnie łapie Kapsa.
47' GOOOOL 1:1! Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii i piłkę głową do bramki wbił Gołębiewski. Mamy remis!
46' Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

45+1'
koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0 po bramce Lajzansa, ale sytuacji z obu stron jest dziś jak na lekarstwo.

41'
Ładnie prawym skrzydłem przedarł się Dawidowski, ale tylko róg.
35' Po zdobyciu brami Lechia cofnęła się do tylu, sporadycznie przeprowadzając ataki.
29' GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii. Ładne dośrodkowanie Wiśniewskiego, a bramkę zdobył Laizans!
25' Buzała bardzo źle z wolnego, ale mimo wszystko piłka poszybowała w pole karne, gdzie doszło do kontrowersyjnej sytuacji - Andreu prawdopodobnie faulował w obrębie szesnastki.
23' Mierzejewski w pole karne Lechii, ale najwyżej skacze Kożans.
20' Od kilku minut żadna z drużyn nie potrafi przygotować składnego ataku.
14' Po rożnym Buzały i wybiciu piłki przed pole karne Surma ładnie uderzał z powietrza, ale na miejscu był Przyrowski.
11' Wolny po faulu Dziewickiego, ale Lechia nie potrafiła wykorzystać dobrej wrzutki w pole karne.
9' Mierzzejewski zakręcił obroną Lechii, jednak w porę został zatrzymany.
6' Indywidualnie gancarczyk, ale po minięciu Bąka uderzył lekko i prosto w ręce Kapsy.
4' Dogodna sytuacja dla Lechii z wolnego, ale Buzała źle: lekko, po ziemi i prosto w mur.
1' 17.03 - zaczynamy.
0' Początek spotkania o godz. 17.

Sędzia: Marcin Stefański

Lechia Gdańsk: Kapsa - Mysona, Kożans, Wołąkiewicz, Bąk - Surma, Pietrowski (Bajić 75'), Lajzans - Buzała (Buzała 82'), Dawidowski, Wiśniewski.

Polonia Warszawa: Przyrowski - Brzyski, Dziewicki, Jodłowiec, Mynar - Andreu (Skrzyński 63'), Piątek, Trałka, Mierzejewski, Gancarczyk - Gołębiewski (Cesar 68').