Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków (relacja live od godz. 17)

Wielki mecz w Gdańsku. Nie dlatego, że przyjeżdża Cracovia Kraków, ale dlatego, że Lechia Gdańsk debiutuje na PGE Arenie Gdańsk. Zapraszamy do naszej relacji na żywo.

Bramki: Visnakovs (69')
Żółte kartki: Szeliga (84'), Nykiel (84'), Niedzielan (89')

90+3' Koniec meczu. REMIS na inaugurację PGE Areny
89'
Żółte kartki dla Vucko i niedzielana
87'
Andrzej Niedzielan na szczęście marnuje znakomitą okazję na gola.
84' Nykiel dostaje żółtą kartkę
82'
Za Suvorova wchodzi Straus
81' Hajrapetjan dośrodkowuje, ale Vucko nie sięgnął głową piłki
80' Groźny atak Lukjanovsa zatrzymany
78' Struna za Boljevića
77' Świetna okazja w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Kożans jednak mija się z piłką. Powinno być 2:1 dla Lechii
77' Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski
73' Krótkie rozegranie z rogu przez Machaja, ale Lechia traci piłkę
69' Dawidowski schodzi, w jego miejsce wchodzi Nowak
69' GOL... Podanie Ntibazonkizy do wychodzącego Visnakovsa, a ten strzela między nogami Małkowskiego. 1:1
63' Setka dla Cracovii, na szczęście niewykorzystana. Vucka nie upilnował Niedzielana, a ten minął Małkowskiego i miał pustą bramkę. Zwklekał ze strzałem i Małkowski zdążył wrócić i uratować sytuację.
61' Dobry strzał Machaja z 30 metrów i bramkarz krakowian wybija na rzut rożny
56' Visnakovs dośrodkowuje, ale piłka nie trafia do Niedzielana
53' Szybkie akcje z jednej i drugiej strony. Mecz może się podobać.
52' Próba loba w wykonaniu Lukjanovsa. Niestety nieudana
51' Zmiana. Żytko schodzi, w jego miejsce wchodzi Visnakovs50'Benson przedzierał się w polu karnym Cracovii, podał do Dawidowskiego, ale w końcu obrońcy Cracovii odbierają piłkę
48' Ostre dośrodkowanie z wolnego, ale Kaczmarek łapie piłkę
46' Rozpoczyna Cracovia

45+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0, choć momentami do Cracovia prowadziła grę i zostawiła po sobie chyba nawet lepsze wrażenie. Jednak wygrywają ci, którzy strzelają bramki. Ważniejsze od samego spotkania jest jednak otwarcie PGE Areny. Obiekt robi wspaniałe wrażenie, jest nowoczesny, funkcjonalny i bardzo ładny. Jeśli Lechia będzie wygrywać, stadion będzie prawie pełny - tak jak dziś.
45' Lechia mogła zakończyć mocnym akcentem, ale Lukjanovs zbyt nonszalancko do Dawidowskiego.
43' Gol dla Cracovii, ale na szczęście był spalony. To mógł być cios, gdyby Niedzielan był pół metra dalej od bramki.
42' Wyrónana końcówka pierwszej połowy.
35' Doskonała okazja dla Traore, ale odrobinę za późno wyszedł do podania od Lukjanovsa.
34' Żółta kartka dla Dawidowskiego za niesportowe zachowanie.
29' Lechia idzie za ciosem! Dynamiczna akcja Lukjanovsa i róg, ale Cracovia się wybroniła.
25' To była akcja godna tego stadionu. Fred Benson ruszył przebojowo prawym skrzydłem, zagrał "klepkę" z Dawidowskim, wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem pokonał Kaczmarka. Akcja - stadiony świata!
25' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENSON!
23'
Ntibazonikza bardzo blisko powtórki z zeszłego tygodnia, gdy pięknbym strzałem z dystansu strzelił jedyną bramkę dla Cracovii w meczu z Legią Warszawa.
19' Szeliga z dystansu, ale kilka metrów obok bramki.
16' Cracovia cały czas napiera. Nie są to specjalnie groźne ataki, ale mimo wszystko sprawia dużo lepsze wrażenie nić Lechia.
9' A tak to wygląda :

7' Kolejna sytuacja Cracovii, Lechia jakby z tremą przy takiej publiczności.
5' Było niebezpiecznie, ale Małkowski szczęśliwie przenosi piłkę nad poprzeczką. Cracovia ma trzeci rożny, ale trzeci raz nic z tego nie wychodzi.
3' Pierwszy korner dla Cracovii, ale Lechiści spokojnie wybronili się z tej sytuacji.
1' Zaczęli! Co tu dużo mówić, Lechia musi dziś wygrać, po prostu musi!
0' Jesteśmy już na stadionie, robi ogromne wrażenie. Trybuna prasowa na samym szczycie, więc i relacja będzie dokładna :)
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!