Ekstraklasa na żywo: Wisła Kraków 5:2 Lechia Gdańsk (relacja live)

Wisła pewnie wygrała z Lechią 5:2. Momentami gdańszczanie prowadzili grę, ale to krakowianie strzelali i wrócili do formy, której nie prezentowali od wielu miesięcy.

Mieliśmy dziś w Krakowie prawdziwy koncert bramek. Kibice zobaczyli ich aż siedem. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsza Lechia, która szybko strzeliła gola i miała kolejne okazje, niestety niewykorzystane i gol Małeckiego w 30. minucie dał nadzieję Białej Gwieździe.

W drugiej połowie to już krakowianie prowadzili grę i szybko strzelona bramka Sobolewskiego, która rozwiązała worek. Licznik zatrzymał się na 5:2, ale trzeba przyznać, że oba zespoły grały bardzo dobry futbol.

Inna sprawa, że sędzia popełnił dziś trzy bardzo poważne błędy. Najpierw przy 1:0 nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Lechii, później odgwizdał karnego dla Wisły, którego odgwizdać na pewno nie powinien. Na koniec nie gwizdnął drugiego ewidentnego faulu na Buvalu w polu karnym w ostatnich sekundach meczu.

Porażka z Wisłą to doskonała lekcja dla Lechii, która nie może jeszcze wierzyć w swoją wielkość, bo trochę jeszcze brakuje. Czego? Na pewno nie umiejętności, ale ogrania i "solidności".

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

5:2

Bramki: Małecki (30'), Sobolewski (47'), Paweł Brożek (67' k), Kirm (70' i 83').
Żółte kartki: Wilk.
Bramki: Bąk (11'), Dawidowski (82').
Żółte kartki:

90+3' Koniec meczu!
90+2'
Buval nie trafia do pustej, ale chyba był faul, znów błąd sędziego.
90' Trzy minuty do końca.
90' Surmaaaa i nie ma gola.
88' Żurawski za Brożka.
86' Szansa na trzecią bramkę, ale Traore w bramkarza. Tymczasem kontuzja Wiśniewskiego, Lechia końcówkę zagra w dziesięciu.
83' GOOOOOOL!!! KIRM i mamy 5:2, ale mecz! Kirm indywidualnie i piękny strzał zza pola karnego!
82' GOOOOOOL!!! DAWIDOWSKI i 4:2, będzie jeszcze ciekawie!
81' Po wolnym Traore piłkę no róg wybija Czikosz, tymczasem kontuzja Pawełka.
79' Za Gargułę wchodzi Rios.
75' Szybka kontra Wisły i strzał Kirma broni Kapsa.
71' Pomyłka, nie Buval, ale Lukjanovs opuścił pole gry.
71' Wiśniewski za Buvala, kiepski mecz Francuza.
70' GOOOOOOL!!! KIIIIRM i mamy 4:1, nokaut!
67' GOOOOOOL!!! Brożek pewnie wykorzystuje rzut karny!
66'
Fatalna decyzja sędziego...
66' Karny dla Wisły!
63' Żółta kartka dla Wilka za faul na Surmie.
62' Dawidowski za Buzałę i Wilk za Boukhariego.
59' Nowak ładnie z wolnego, ale wyżej wyskoczyli piłkarze Wisły.
55' Lechia łapie wiatr w żagle.
51' Kaczmarek za Wołąkiewicza, Kafarski przechodzi na grę trzema obrońcami?
49' Mogło być 3:1, ale Boukhari skiksował przed Kapsą.
47' Kapsa wybija piłkę przed pole karne, dopada do niej Sobolewski, strzela po ziemi i w długi róg, piłka przelatuje pod nogami Boukhariego i wpada od słupka. 2:1 dla Wisły!
47' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Wisły! SOBOLEWSKI!
46'
Żółta kartka dla Kożansa.
46' Zaczynamy!

46' Koniec pierwszej połowy.
Lechia kapitalnie rozpoczęła pierwszą połowę, gol w 11. minucie i cała masa sytuacji, niestety niewykorzystanych. Po pół godzinie bramka na 1:1 i mecz się wyrównał.
- 1:1 to nie jest dla nas dobry wynik - powiedział w przerwie stoper Lechii Krzysztof Bąk. Ma rację, powinno być 2:0, albo nawet i 3:0 dla Bialo-zielonych.

45'
Dwa groźne wolne dla Wisły, ale Lechia obronną ręką. Ostatnie minuty zdecydowanie dla Wisły.
40' Znów Buval i znów źle...
36' Chavez miał świetną szansę po rożnym Boukhariego, ale źle trafił w piłkę.
34' Traore z wolnego, ale spokojnie łapie Pawełek.
30' GOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Kirm w pole karne, piłka trafia do Małeckiego, który atamowym strzałem po ziemi daje remis! Szkoda, że Lechia nie wykorzystała swoich szans, bo teraz znów musi walczyć o prowadzenie.
29' Znów szansa dla Buvala, który zamiast podawać strzelał i broni Pawełek!
27' Boukhari kapitalnie do Brożka, ale szybszy Kapsa.
25' Znów wolny Traore, Bunoza fauluje Kożansa, karny? Nie! Sędzie nie zauważył ewidentnego przewinienia. Zła decyzja Marciniaka.
22' Znów Buval, ale zbyt długo zwlekał i po akcji.
21' Buval dostał piłkę na 15. metrze, miał przed sobą tylko Pawełka, ale piłka niefortunnie odbiła się od nogi Francuza i łapie bramkarz Wisły.
18' Wisła nie ma pomysłu na grę. Pokazuje to nawet prosty (wydaje się) wyrzut z autu.
15' Traore z dystansu, ale broni Pawełek.
11' Traore z wolnego prosto na głowę Bąka i mamy 1:0. Źle zachował się Chavez, który pozwolił na oddanie strzału przez stopera Lechii.
11' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Krzysztof Bąk!
10'
Strzał Lukjanovsa łapie Pawełek i szybko rozpoczyna akcję, ale Kapsa uprzedził Brożka.
9' Pierwszy rożny dla Lechii.
6' Bardzo niecelny strzał Małeckiego.
6' Nowak szybko pobiegł w stronę bramki Wisły, ale źle podał do Lukjanovsa.
3' Kożans szybszy niż Paweł Brożek, Wisła dobrze zaczyna to spotkanie.
2' W składzie Wisły aż sześciu obcokrajowców, w tym cała obrona składa się tylko z graczy zagranicznych.
1' Od środka zaczyna Wisła.
0' Znamy już wyjściowe jedenastki. W porównaniu z derbami w drużynie Lechii tylko jedna zmiana. Za Bajicia Paweł Buzała, więc w zespole zagra aż czterech nominalnych napastników!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 18.15. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: Marciniak (Płock).
Sędziuje:

Wisła Kraków: Pawełek - Czikosz, Chavez, Bunoza, Paljić - Małecki, Sobolewski, Garguła, Boukhari (Wilk 62'), Kirm - Paweł Brożek (Żurawski 88').