Energa Stoczniowiec: Wygrana na początek sezonu

Jarek Kowal
Jarek Kowal
Gdański hokeiści rozgromili Akunę Naprzód Janów 4:2.

Spotkanie rozpoczęło się od pożegnania Zdenka Juraska - czeskiego zawodnika, z którym w sierpniu rozwiązano umowę z powodu jego problemów zdrowotnych (przeszedł zawał na początku 2008 roku).

Już w 5. minucie bramkę dla Stoczniowca zdobył Roman Skutchan (asystował Vitek). Pierwszą tercję zdominowali hokeiści z Gdańska, niestety zabrakło precyzji i skończyło się na 1:0.

W 21. minucie Lauko doprowadza do remisu, Akuna wyraźnie się przebudziła i nie ustępowała Stoczniowcowi. Jednak już na początku trzeciej tercji Energa ponownie wyszła na prowadzenie, bramkę zdobywa Maciej Urbanowicz po asyście Furo i Skrzypkowskiego.
Trzy minuty później pada kolejna bramka dla pomorskiego klubu - strzelcem Jarosław Rzeszutko, asystuje Michał Smeja.

Zawodnicy z Janowa nie sprzedali jednak tanio skóry. Gdańszczanie zostali zepchnięci do defensywy i w 56. minucie Jóźwik zmniejsza różnicę do 3:2. W 60. minucie Naprzód stawia wszystko na jedną kartę i wycofuje bramkarza. Do remisu jednak nie dochodzi, a rozmiar zwycięstwa Stoczniowca powiększa Milan Furo.

Gdańska drużyna bardzo dobrze rozpoczęła sezon, oby udało się utrzymać wysoką formę do samego końca. Następny mecz w niedzielę (7 września) w Toruniu.