Euroliga: Asseco Prokom Gdynia - Galatasaray Stambuł 72:76

Piotr Wiśniewski
Asseco Prokom nie przełamało passy porażek na inaugurację rozgrywek Euroligi. Gdynianie musieli po raz siódmy z rzędu na otwarcie sezonu w tych rozgrywkach uznać wyższość rywali. Podopieczni Tomasa Pacesasa przegrali 72:76, choć w pewnym momencie przewaga Turków sięgała już 18 punktów. Skuteczny zryw mistrzów Polski w czwartej kwarcie nie przyniósł zmiany niekorzystnego dla nich wyniku.

Asseco Prokom Gdynia - Galatasaray Stambuł 72:76 (19:21, 18:11, 11:27, 24:17)

Asseco: Donatas Motiejunas 15, Adam Hrycaniuk 15, Oliver Lafayette 12, Alonzo Gee 10, Devin Brown 7, Jerel Blassingame 6, Adam Łapeta 4, Przemysław Zamojski 2, Fiedor Dimitriew 1, Piotr Szczotka 0, Łukasz Seweryn 0.

Galatasaray: Jaka Lakovic 21, Preston Shumpert 12, Luksa Andric 11, Furkan Aldemir 7, Jamon Lucas 7, Joshua Shipp 6, Tutku Acik 5, Darius Songaila 3, Ender Arslan 2, Cevher Ozer 2, Zaza Paczulia 0, Caner Topaloglu 0.

IV kwarta 72:76

Koniec meczu. Asseco Prokom przegrywa 72:76.

Shipp dwa na dwa. 72:76.

Gee. 72:74. Akcja przenosi się pod kosz mistrzów Polski.

Nieudane wejście pod kosz Blassingame'a. 71:74.

Niepilnowany Andrić pewnie zdobywa dwa punkty od tablicy. 71:74. Do końca meczu 16 sekund!

Laković wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych. 71:72.

Andrić nie trafił obu wolnych. Goście zbierają jednak piłkę i po chwili znów mają dwa wolne.

Na trybunach głośne: "Prokom, Prokom!". Za dwa trafił Brown. 69:71, po chwili efektownym wsadem akcję gdynian kończy Gee. 71:71.

Devin Brown. 67:70. Na dwie minuty i 13 sekund przed końcową syreną mamy kolejną przerwę w grze.

Na linii rzutów wolnych Motiejunas. Litwin trafia jeden rzut, ale drugi skutecznie dobija Hrycaniuk. 66:70 na trzy minuty przed końcem meczu. Nadzieja w zwycięstwo wciąż żywa.

Za sprawą Oliviera Lafayetta gdynianie zmniejszają prowadzenie Turków. 63:70.

Gee efektownie zablokował Shippa. 58:70.

W roli głównej Olivier Lafayette. O czas prosi szkoleniowiec gości. 58:70.

Efektownie Alonzo Gee, ale Asseco Prokom i tak wysoko przegrywa. 54:70 w 34. minucie meczu.

Tym razem za trzy Preston Shumpert. 50:68.

Trzypunktowa akcja Furkana Aldemira. 50:65.

Adam Łapeta. 50:62.

Niesamowity jest dziś Jaka Laković. Trafił już szóstą trójkę. 48:62.

III kwarta 48:59

Koniec trzeciej kwarty.

40 sekund do końca. 46:56.

Motieujunas do Hrycaniuka, a ten trafia spod samego kosza. 44:53 na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Motiejunas próbował za trzy, ale próba Litwina nieudana. W odpowiedzi dwa punkty Aldemira. 42:53.

Z faulem trafił Adam Hrycaniuk. 41:49. Do końca trzeciej kwarty trzy minuty i 16 sekund. Po chwili środkowy Asseco Prokomu dokłada "oczko" z wolnego. 42:49.

Powiększa się prowadzenie tureckiego zespołu. 39:49. Gdynianie sprawiają wrażenie zagubionych.

Piąta trójka Lakovicia. 39:47.

W ataku faulował Donatas Motiejunas. 39:42.

Szybki kontratak gości kończy Shipp. 39:42 w 24. minucie spotkania. O czas prosi trener Tomas Pacesas.

Jaka Laković za trzy! 39:40.

Po podaniu Arslana trafia Andrić. 37:35 w 22. minucie meczu.

II kwarta 37:32

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 37:32 dla Asseco Prokomu

Motiejunas dwa na dwa wolne. 37:32.

W odpowiedzi z trudnej pozycji Olivier Lafayette. 35:32.

Jedną ręką spod kosza trafia Motiejunas. 33:30. Do końca drugiej kwarty dwie minuty.

Trójka Alonzo Gee. 31:30 i momentalnie o czas prosi Oktay Mahmuti.

Do końca pierwszej połowy jeszcze niespełna cztery minuty. 28:30.

Za sprawą Shumperta goście odzyskują prowadzenie. 28:30.

Acik doprowadza do remisu 28:28.

Sędzia dopatrzył się "kroków" Piotra Szczotki. 28:26 w połowie drugiej kwarty.

Preston Shumpert i 28:26 dla Asseco Prokomu.

Zza linii 6.75 celnie przymierzył Alonzo Gee. O czas prosi opiekun Galatasaray. 28:24.

13 minuta. Brown wyprowadza mistrzów Polski na prowadzenie 25:24.

Za trzy Tutku Acik. 23:24.

Na trybunach jest także żywiołowo dopingująca grupa sympatyków "Galaty".

Po nieco ponad minucie gry w drugiej kwarcie mamy remis po 21.

I kwarta 19:21

Koniec pierwsze kwarty. Równo z syreną dwa punkty zdobył Motiejunas. 19:21.

Ostatnia minuta pierwszej kwarty. Z odchylenia trafia Donatas Motiejunas. 17:21.

Ponownie za trzy trafia Laković. 13:21.

Jerel Blassingame. 13:18.

Na parkiecie pojawił się Piotr Szczotka, który zastąpił Alonzo Gee. 11:16.

Akcję Dmitriewa efektownie skończył Adam Hrycaniuk. 9:16 w 7 minucie meczu.

Błąd kroków. Piłka dla Asseco Prokomu.

Dmitriew trafia tylko jeden z dwóch rzutów wolnych. 7:13. Po chwili dwupunktową akcję odpowiada Songalia. Za nami ponad pięć i pół minuty meczu. 7:15.

TV Timeout. Na parkiecie urocze cheerleaderki Asseco Prokomu, a tablicy świetlnej wynik 6:13.

W szeregach gości szaleje fenomenalny Jaka Laković, który zdobył już 8 punktów. Po niespełna czterech i pól minuty gry goście prowadzą 12:6.