Finał Pucharu Świata bez Polek [zdjęcia]

Oskar Pryczyniec
Polskie florecistki zajęły 9 miejsce w drużynowym konkursie Grand Prix Pucharu Świata. Zwyciężyły Włoszki, które w finale pokonały Niemki.

Niestety bez medalu

Konkurs Pucharu Świata florecistek rozpoczął się 27 lutego. Ostatniego dnia zawodów odbył się turniej drużynowy. Niestety polskim florecistkom nie udało się dostać na podium. Po trzymającej w napięciu walce, ostatecznie zajęły 9 miejsce, przegrywając z drużyną Ukrainy (27:30). W tym spotkaniu walczyły Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak i Katarzyna Kryczało.

Fascynujący finał

Drużyna z Niemiec stoczyła walkę finałową z drużyną z Włoch. Warto wspomnieć, że Włoszki indywidualnie zajęły wczoraj 1 i 3 miejsce.

Po pierwszych 3 minutach pojedynek kończy się remisem 2 do 2. W drugiej rundzie Arianna Errigo, wczorajsza mistrzyni uzyskuje 7 punktowe prowadzenie dla swojej reprezentacji.
Radość Włochów maleje, gdy w 3 rundzie zawodniczka z Niemiec wygrywa  pojedynek 5 do 3, niwelując stratę do 8 punktów.

Od tego czasu Włoszki pokazują na co je tak na prawdę stać. Z każdą rundą powiększają stratę Niemek. Arianna Errigo i Valentina Cipriani wspólnie podnoszą przewagę aż o 16 punktów.
Ostatecznie Włoszki wygrywają 45 do 29. Arianna Errigo zadaje 27 z 45 trafień dla reprezentacji Włoch.

Bardzo dobre przygotowanie

Grand Prix Pucharu Świata z roku na rok jest co raz to lepiej przygotowane. Nowe technologie, nowe sprzęty, profesjonalna obsługa poprawia jakość i klimat zawodów.

Nie zabrakło również rozrywek dla najmłodszych kibiców. Dzieci mogły pokazać swoje umiejętności łapiąc obręcze imitacją floretu.