Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia przeciwko wolnemu handlowi

Redakcja
Gdynia jako miasto nadbałtyckie jest partnerem projektu unijnego CATSEB, który ma zwrócić uwagę na problem i opracować sieć współpracy na rzecz przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Unia Europejska swym programem Cooperation Against Trafficking In South-East Baltic wreszcie przerwała zmowę milczenia i postanowiła zająć stanowisko w sprawie zmuszania kobiet do prostytucji. Odkąd otwarto granice, mówi się tylko o tym, jakie płyną z tego korzyści. Do tej pory nie było jednak mowy o zagrożeniach. W mediach podkreśla się walory globalizacji, czy wolnego handlu, ale nic się nie mówi o jego tzw. podziemiu.

Tymczasem w ponurych zaułkach bogatych krajów rozwija się na wysoka skalę przestępczy półświatek. Oprócz nielegalnego handlu narkotykami i bronią, gorącym towarem są młode kobiety. Szukające pracy, nie zdające sobie sprawy z niebezpieczeństwa, co roku padają ofiarą bezwzględnych szajek przestępczych. Obdarte z tożsamości, trafiają do domów publicznych.

Liderem unijnego przedsięwzięcia w Polsce jest Stowarzyszenie "Razem", które z Komendą Miejską Policji w Gdyni, Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a także Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni zorganizowało przegląd filmów o handlu ludźmi. Nieodpłatne projekcje pt. "Human Trafficing" to sposób na rozpowszechnienie wiedzy o problemie i edukację społeczną.

Czytaj też:
Program przeglądu filmów


**

Trwa głosowanie w konkursie "żywe miasto". Wybierz najlepszy tekst!

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto