Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdyńska liga szóstek zaprasza - Kaszubki Bank Spółdzielczy Cup

Redakcja
Świetna okazja dla amatorów piłki nożnej w Gdyni. Niedługo rusza IV edycja Piłkarskiej Ligi Szóstek. Zapisy trwają do 20 lutego.

W Gdańsku bardzo dużą popularnością cieszy się amatorska liga Red Box, natomiast wiosną 2010 roku w Gdyni odbędzie się już czwarta edycja Piłkarskiej Ligi Szóstek "Kaszubki Bank Spółdzielczy Cup". Mecze rozgrywane będą na obiektach Checzy Gdynia, przy ul. Zamenhoffa.

Drużyny będą zmagały się w ekstraklasie, pierwszej i drugiej lidze. Podział wynika ze stopnia zaawansowania drużyn. Do najwyższej klasy rozgrywkowej przydzielone będą zespoły grające już w poprzednich edycjach, pierwszą ligę uzupełnią zespoły z ubiegłego roku i nowe, natomiast drużyny typowo amatorskie zostaną zakwalifikowane do drugiej ligi.

Organizatorzy, czyli "Football Club” zapewniają dwa boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem, szatnie, sędziów i atrakcyjne nagrody.

Wszyscy chętni do udziału w rozgrywkach mają czas do 20 lutego. Zgłoszenia należy składać na adres mailowy [email protected].

Poniżej kilka punktów z regulaminu Gdyńskiej Ligi Szóstek:

ZASADY GRY:
1. Rozgrywki odbywają się na boiskach sportowych wymienionych w informacjach ogólnych.
2. Czas gry: EKSTRAKLASA 2 x 25 min, z 2-minutową przerwą. I i II LIGA 2 x 20 min z 2-minutową przerwą.
3. Zespół liczy max 18 zawodników: na boisku znajduje się 5-ciu zawodników + bramkarz, a w kadrze meczowej może znajdować się 12 zawodników.
4. Drużyna może rozpocząć mecz w minimalnej ilości 5-ciu zawodników.
5. Jeżeli w wyniku wykluczeń z boiska w którymkolwiek zespole zostanie mniej niż 4 zawodników mecz należy zakończyć.
6. Ilość zmian w locie zawodników z pola podczas trwania rozgrywek jest nieograniczona i nie wymaga przerwy w grze.
7. Rzut z autu jest rzutem wolnym pośrednim, wykonywany jest nogą, piłka stojąca, ustawiona na lub przed linią boczną boiska. 8. Rozpoczęcie gry od środka jest rzutem wolnym bezpośrednim.
9. Grę z autu zawodnik musi wznowić nie później niż po upływie 5 sekund, gdy piłka znajduje się ustawiona do wznowienia gry.
10. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
11. W przypadku rzutu wolnego mur ustawiany jest w odległości 5 metrów od piłki.
12. Rzut od bramki wykonuje tylko bramkarz nogą z ziemi.
13. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów.
14. W czasie gry zabrania się:
a)atakowania przeciwnika w sposób gwałtowny lub niebezpieczny
b)wybijania piłki trzymanej przez bramkarza
15.Przekroczenie regulaminu w pkt 14 karane jest przez sędziego rzutem wolnym bezpośrednim.
16 .Zawodnik zostaje ukarany żółtą kartką, jeśli:
a)będąc rezerwowym podczas zmiany ?w locie? wejdzie na boisko zanim zawodnik, którego zmienia opuści je lub wejdzie na boisko w niewłaściwym miejscu
b)uporczywie narusza przepisy gry
c)gestem lub słownie okazuje niezadowolenie z decyzji sędziego
d)zachowuje się nie sportowo
17. O ile nie nastąpiło poważniejsze naruszenie przepisów gry, za każde z wymienionych przewinień sędzia przyznaje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej. Wykonywany on będzie z miejsca przewinienia. W polu karnym rzut wolny pośredni wykonywany jest z punktu linii pola karnego położonego najbliżej miejsca przewinienia.
18. Zawodnik zostaje wykluczony z boiska (czerwona kartka), jeśli zdaniem sędziego:
a)zachowuje się w sposób wybitnie nie sportowy
b)atakuje w sposób brutalny i gwałtowny przeciwnika
c)używa obraźliwych lun ordynarnych słów
d)po raz wtóry zachowuje się nie sportowo, będąc poprzednio ukarany napomnieniem
19. Drużyna wykluczonego z gry zawodnika może być uzupełniona po upływie pięciu minut od ukarania lub po stracie bramki
20. Zawodnik usunięty z boiska nie może być ponownie wprowadzony do gry, nie może on również przebywać na ławce zawodników rezerwowych
21. O miejscach w tabeli decyduje: większa ilość zdobytych punktów, bezpośrednie spotkanie, stosunek bramkowy, większa ilość zdobytych bramek. W przypadku gdy więcej drużyn zakończy rozgrywki z taką samą liczbą punktów, o miejscu w tabeli decyduje mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

ZASADY ROZGRYWEK
1. Rozgrywki o mistrzostwo I i II ligi prowadzone są w terminach ustalonych przez organizatora. W uzasadnionych przypadkach na wniosek z jednej z drużyn, a po pisemnej akceptacji przez drugą drużynę złożonej na 5 dni przed meczem, organizatora może ustalić termin na inny dzień tygodnia lub inny termin. Każdy zespół ma prawo przełożyć max. 3 mecze w wyżej wymienionych warunkach.
2. W zawodach o mistrzostwo Ekstraklasy I i II ligi mogą uczestniczyć zawodnicy, które ukończyły minimum 15 lat.
3. Każda drużyna rozgrywa z pozostałymi drużynami tylko jedno spotkanie.
4. Jeżeli spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziego i niedokończone z przyczyn niezależnych od obu klubów (opady śniegu, zalanie boiska, itp.), spotkanie to zostanie rozgrywane w terminie wyznaczonym przez organizatora.
5. Zawody mogą być przełożone na inny termin z urzędu organizatora tylko w wyjątkowych przypadkach.
6. Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów z zależności od uzyskanego spotkania:
- 3 punkty za zwycięstwo
- 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis)
- 0 punktów za spotkanie przegrane
7. Drużyna, która przed rozpoczęciem lub w czasie trwania rozgrywek mistrzowskich Ekstraklasy, I i II ligi zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, zostanie skreślona z listy drużyn biorących udział w rozgrywkach.
8. Drużyna, która w trakcie rozgrywek nie rozegra trzech wyznaczonych spotkań, zostaje automatycznie wyeliminowana z rozgrywek i niezależnie od sankcji finansowych, przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli, bez względu na liczbę zdobytych punktów.
9. Weryfikację spotkań drużyn wycofanych przeprowadza się następująco:
a) w przypadku rozegrania do 50% spotkań w sezonie, anuluje się wyniki dotychczasowych spotkań tej drużyny
b) w przypadku rozegrania więcej niż 50% spotkań w sezonie, zalicza się do punktacji wyniki uzyskane na boisku, natomiast w pozostałych nierozegranych meczach przyznaje się walkowery dla przeciwników
10. Drużyna jest w pełnie odpowiedzialna za uprawnienie swoich zawodników.

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW
1. W lidze dozwolona jest tylko gra w korkach lanych (gumowych), trampkach, korkotrampkach oraz obuwiu do piłki halowej. Zakaz gry we wkrętach! Jeżeli nastąpi sytuacja gry w innym obuwiu, to sędzia ma prawo kazać zawodnikowi opuścić boisko i musi nakazać zmianę obuwia.
2. Drużyna ma obowiązek stawić się na pół godziny przed rozpoczęciem meczu. Nie obowiązuje okres oczekiwania 15 minut na mecz musi się rozpocząć dokładnie o wyznaczonej godzinie (gdyż w innym przypadku będzie walkower). W sytuacji, gdy opóźnienie wynosi mniej niż 10 minut od godziny rozpoczęcia meczu, a przeciwnik wyrazi zgodę, jest możliwość gry w skróconym wymiarze czasu, tak aby kolejny mecz mógł się rozpocząć o czasie.
3. Na boisku do sędziów ma prawo zwracać się słownie tylko i wyłącznie kapitan. W żadnym wypadku nie wolno, w stosunku do sędziego, przedstawicielowi drużyny oraz reszcie zawodników (także poza boiskiem) obrażać, zastraszać, symulować, uderzyć bądź tym podobne. Pod określeniem ?obrażać? uważa się każde użycie słów powszechnie uważanych za wulgarne w stosunku do arbitra. Takie zachowanie w stosunku do każdego zawodnika będzie karane czerwoną kartką, nie wykluczającą późniejszej dyskwalifikacji. Reszta zawodników, prócz kapitana, nie ma prawa NIC mówić do sędziego, a inne zachowanie będzie karane czerwoną kartką. To samo tyczy się zawodników rezerwowych.
4. Nakazuje się zawodnikom rezerwowym przebywanie w trakcie meczu w wyznaczonym miejscu (tj. przy strefie zmian w okolicy linią środkowej za linią boczną)
5. Obowiązuje zakaz przeklinania na boisku.

TRANSFERY I SPRAWY KADROWE
1. Kadra zespołu liczy 18 miejsc na cały sezon i nie wolno wykreślać zawodników - nawet tych, którzy nigdy nie zagrali w drużynie. Jedynym przypadkiem wykreślenia są losowe wydarzenia (tj. śmierć, choroba wymagająca min. trzymiesięcznego leczenia itp.).
2. Zgłoszenie nowego zawodnika odbywa się przez zgłoszenie tego faktu organizatorom przed rozpoczęciem meczu oraz wypełnieniu dodatkowej listy zgłoszeniowej, gdzie nowy zawodnik podaje swoje dane oraz składa własnoręczny podpis.
3. Zgłoszony zawodnik z poza ligi może od razu zagrać w meczu, jednakże zapisanie musi się odbyć przed rozpoczęciem meczu przez sędziego, dane wpisane muszą być kompletne oraz zawierać własnoręczny podpis zawodnika. W innym przypadku grozi drużynie walkower, za wystawienie nieuprawnionego zawodnika.
4. Zawodnik transferowany z innego klubu tej samej ligi (GL6) musi odczekać jeden mecz, a zapisanie musi się także odbyć przed rozpoczęciem meczu przez sędziego w którym dany zawodnik jeszcze nie gra; wpisane dane muszą być kompletne.
5. Transfery można przeprowadzać z wyłączeniem trzech ostatnich kolejek i ewentualnych baraży oraz meczów zaległych rozgrywanych po trzeciej kolejce od końca ligi.
6. Zabronione jest granie w tych samych rozgrywkach w Ekstraklasa, I liga i II liga jednocześnie.
7. Można zgłaszać zawodników jedynie osobiście, wpisując ten fakt na specjalnym druku, a w przypadku, gdyby go nie było, na protokole meczowym przed danym meczem, podając pełne dane wraz z własnoręcznym podpisem.
8. Transferowany zawodnik może zmienić barwy klubowe tylko dwa razy w trakcie sezonu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdyńska liga szóstek zaprasza - Kaszubki Bank Spółdzielczy Cup - Gdańsk Nasze Miasto

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto