Gedania Gdańsk - Centrostal Bydgoszcz 0:3

(jaw)
Siatkówka. Energa Gedania przegrała z Centrostalem Grały tylko w pierwszym secie Siatkarki Energi Gedanii przegrały kolejne spotkanie z Centrostalem Focuc Park Bydgoszcz, a była to porażka, która zakończyła ...

Siatkówka. Energa Gedania przegrała z Centrostalem
Grały tylko w pierwszym secie
Siatkarki Energi Gedanii przegrały kolejne spotkanie z Centrostalem Focuc Park Bydgoszcz, a była to porażka, która zakończyła rywalizacje obu drużyn w pierwszej rundzie play off Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz o medale będą grały bydgoszczanki, a Gedania o 5-8 na mecie sezonu.
Najciekawszy w tym spotkaniu był pierwszy set. Gospodynie zaczęły od prowadzenia 1:0 i przez długi czas - mimo, że aż siedem razy nie trafiły po zagrywce w boisko rywalek - toczyły wyrównaną walkę. Po raz pierwszy w tej części gry dwupunktową przewagę (15:13) udało się uzyskać Centrostalowi, kiedy zdenerwowany nieco trener bydgoszczanek wpuścił na boisko, a dokładnie na zagrywkę, Ewę Kowalkowską. Ostatni remis w tej partii był jeszcze przy stanie 21:21, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Ostatni punkt w tym secie Centrostal zdobył blokiem, po ataku Emilii Reimus.
Dwa kolejne sety nie były już takie ciekawe. W drugim bydgoszczanki prowadziły na początku 6:1 i skutecznie odbierały chęć do gry gdańszczankom, chociaż nie było to w sobotę specjalnie trudne zadanie. W trzecim i ostatnim secie tego meczu tylko pierwsze piłki wskazywały na to, że może być inaczej, Gedania prowadziła 3:1, ale po chwili było już 4:7, 14:21 i ostatecznie i tego seta gospodynie przegrały do 19. Gedania przegrała 0:3 w sobotnim spotkaniu i jednocześnie 0:3 w rywalizacji play off.
- Chcieliśmy skończyć tę rywalizację w sobotę, aby mieć czas na przygotowanie się do gry o medale. Nasze plany udało się zrealizować, więc wyjeżdżamy z Gdańska zadowoleni - powiedział trener Centrostalu Piotr Makowski.
- Najchętniej nic bym o tym spotkaniu nie mówił, bo... niewiele jest do powiedzenia. Błędy własne i zepsute zagrywki były głównym powodem kolejnej porażki z Centrostalem, ale odnoszę też wrażenie, że moje zawodniczki nie nastawiły się w tym meczu na walkę i o to mam największe pretensje - stwierdził trener Gedanii Leszek Milewski.
Gedanii pozostaje teraz gra o miejsca 5-8 w ekstraklasie. Gdańszczanki 5 maja zagrają na wyjeździe z AZS Poznań, a później podejmą rywalki we własnej hali. Lepszy w tym dwumeczu zespół zagra o 5 miejsce w lidze.

Gedania - Centrostal 0:3 (22:25, 14:25, 19:25)

Energa Gedania: Ślusarz 1 pkt., Kuczyńska 7,5, Szczygielska 10, Reimus 9,5, Tomsia 7,5, Niemczyk 4 oraz Siwka (libero), Kruk, Nuszel 1, Sołodkowicz, Gorszyniecka.
Centrostal: Liniarska, Ściurka, Śrutowska, Szajek, Kuligowska, Goczewa oraz Leśniewicz (libero), Kowalkowska, Ciaszkiewicz, Łuniewska, Naczyk.