Górnik Zabrze 2:2 Lechia Gdańsk. Remis na własne życzenie

redakcja
redakcja
Teraz, albo nigdy. Po trzech delikatnie mówiąc średnich meczach, ...
Teraz, albo nigdy. Po trzech delikatnie mówiąc średnich meczach, ... MP
Lechia prowadziło do przerwy 2:0, ale w drugich 45 minutach dała sobie strzelić dwa gole i skończyło się na remisie.

Lechia zagrała zdecydowanie lepiej niż w trzech pierwszych meczach, prowadziła do przerwy dwoma golami, ale i tak zremisowała i w czterech meczach zdobyła zaledwie trzy punkty.

Mecz zaczął się rewelacyjnie. Biało-zieloni prowadzili 1:0 już po ośmiu minutach. Później starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, a pierwsze 45 minut zakończyli mocnym akcentem - bramką Traore na 2:0. Piłkarz z Burkino Faso strzelił swojego drugiego dola w sezonie.

Tak jak dobrze Lechia zakończyła pierwszą połowę, tak drugą rozpoczął Górnik. Błąd defensywy wykorzystał stoper Górnika. 20 minut później znów obrona zaspała i niekryty Nakoulma pokonał Pawłowskiego.

Tylko jeden punkt mimo wszystko powinien napawać optymizmem, głównie ze względu na lepszą niż ostatnio grę. Szkoda tylko, że Górnik bramki strzelał po ewidentnych błędach obrony. Miejmy nadzieję, że Sebastian Madera szybko wróci do pełni dyspozycji i będzie wzmocnieniem zespołu, tak jak Jakub Kosecki, który zagrał drugi dobry mecz.

Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk

2:2

Bramki: Szeweluchin (46'), Nakoulma (77').
Żółte kartki: Marciniak.

Bramki: Surma (8'), Traore (44').
Żółte kartki:

90+3' Bajić wchodzi za Hajrapetjana i... sędzia kończy mecz.
90+3' Zakotłowało się w polu karnym Lechii, ale na szczęście udało się wybić.
90' Lechia atakuje, ale chyba skończy się na remisie.
88' Kożans za Grzelczaka. Janas broni remisu? Nie powinien zaryzykować?
85' Jonczyk za Zielińśkiego.
81' Tym razem ładna akcja Koseckiego, ale nic z tego nie wyszło.
80' Dobra akcja Traore, któy minął trzech piłkarzy Górnika, ale strzał słabiutki.
77' GOOOOL! 2:2... Nakoulma strzela gola po dobrym podaniu Magiery, któy notuje drugą asystę.
70' Beznadziejne zachowanie Grzelczaka, który ruszył z kontrą, ale robił to tak powolnie, że Górnik zdążyłby się dwa razy wrócić...
69' Lechia ruszyła trzech na dwóćh piłkarzy Górnika, ale Kosecki przypadkowo odbił piłkę ręką. Szkoda, bo mielibyśmy doskonałą okazję.
66' Pierwsza zmiana. Za niemrawego w drugiej połowie wchodzi Wiśniewski.
63' Genialna interwencja Pawłowskiego, który broni strzał Kwieka z wolnego. Nic dziwnego, że kupiło go Udinese.
59' Dwie kapitalne akcje Koseckiego. Najpierw skrzydłowy przepchał jednego ze stoperów i podał wzdłuż bramki, ale Pazdan uprzedził Traore. Za drugim razem Kosa minął po drugiej stronie Magierę i uderzył na bramk.e
54' Piękny gest kibiców, którzy równo w 54. minucie uczcili brawami Włodzimierza Smolarka, któy zmarł w środę w wieku 54 lat.
52' Górnik dostał wiatru w żagle i raz po raz atakuje Lechię. Może być ciężko.
46' GOL DLA GÓRNIKA! Mocne rozpoczęcie drugiej poiłowy. Błąd Wilka, który nie przypilnował Szeweluchina, który głową wpakował piłkę do bramki.
45' Koniec pierwszej połowy! Lechia nie gra wybitnie, ale solidnie i to wystarcza, by prowadzić z Gónikiem2:0. Jeśli w drugiej połowie zagrają konsekwentnie i uważnie w obronie, to będziemy mieli pierwszą wygraną gdańszczan na wiosnę.
44' Górnik zaprezentował katastrofalną postawę w defensywie, którą Lechia z łatwością "rozklepała" i mamy 2:0!
44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! TRAOOOOOOOOORRRRREEEE!
41'
Gónik przycisnął i Lechia broniła się przez kilka minut prawie całym zespołem.
36' Znów Gónik, ale dwa nieudane dośrodkowania Olkowskiego.
35' Kilka minut przestoju, a przed chwilą strata Lukjanovsa i dobrą okazję miał Kwiek, ale broni Pawłowski.
26' Dynamiczna akcja Hajrapetjana, ale pomocnik został nieprzepisowo zatrzymany. Wolny z ok. 20 metrów, ale Kosecki słabo...
24' Górnik coraz śmielej poczyna sobie w ofensywie, Lechia musi być skoncentrowana.
21' W odpowiedzi indywidualna akcja Nakoulmy, ale nad bramką.
20' Traore z wolnego, ale prosto w ręce Skorupskiego.
10' Lechia gra dziś całkiem nieźle, kilka udanych akcji, gra bez kompleksów i widać progres.
8' GOOOOOL! 1:0 dla Lechii! Ładna akcja Traore, który zagrywa do Lukjanovsa, ten wycofuje do tyłu i mamy 1:0!
3'
Lechia dziś w całkiem nowym składzie: Pawłowski - Pietrowski, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetjan - Kosecki, Traore, Lukjanovs - Grzelczak. Oby zmiany wyszły na dobre!