Hiszpania 4:0 Irlandia. Nokaut Hiszpanów! [relacja na żywo]

Dziś drugi mecz Euro 2912 na Arenie Gdańsk. Zobacz naszą relację ...
Dziś drugi mecz Euro 2912 na Arenie Gdańsk. Zobacz naszą relację ... Wojciech Kozak
Reprezentacja Hiszpanii wygrała aż 4:0 i stworzyli bardzo dobre widowisko. Wygrali jednak kibice Irlandii, którzy fantastycznie dopingowali swoich piłkarzy.
Wszystko o meczu Hiszpania-Irlandia:

Hiszpania

Irlandia

4:0

Bramki: Torres (4' i 70'), Silva (49'), Fabregas (83').

Żółte kartki:
Alonso, Martinez.

Skład:
Casillas - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Xavi, Xabi Alonso (Martinez 67') - Iniesta (Cazorla 78'), Torres (Fabregas 74'), Silva.

Bramki:

Keane.

Skład:
Given - O'Shea, St. Liedger, Dunne, Ward - Duff, Andrews, Whean (Green 78'), McGeady - Keane, Cox (Walters 46').

90' Koniec meczu! Piłkarze na boisku dostali lanie, ale kibice nadal śpiewają i dopingują. Ogromny szacunek!
90'
Sędzia doliczył trzy minuty, a tymczasem irlandcy kibice śpiewają hymn. Niesamowite!
84' Żółta kartka dla St Ledgera.
83' GOOOOOL! 4:0! FABREGAS! Rozegrany po ziemi rożny, piłkę dostaje Fabregas i mocnym strzałem pokonuje Givena!
78' Dwie zmiany. Za Iniestę Cazorla i za Whelana Green.
77' Za Duffa McClean.
76' Żółta kartka dla Martineza za faul wyprostowaną nogą
74' Fabregas za Torresa. Owacja na stojąco dla strzelca dwóch goli.
70' Zamieszanie w środku pola, piłkę przejmuje Silva, zagrywa prostopadle do Torresa, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam z Givenem, del Bosque miał nosa!
70' GOOOOOOL! DRUGI RAZ TOOOOORRRES!
68'
Wreszcie odważniej Irlandia! Mogliby coś strzelić, kibicom się to należy!
67' Martinez za Alonso.
62' Kolejne piękne akcje! Torres próbował piętą, piłkę wybijają obrońcy, ale dobitka Busquetsa obok bramki. Irlandczycy momentami są bezradni.
58' Bramka tylko dodała skrzydłem Hiszpanom, którzy raz po raz atakują bramkę Givena.
54' Żółta kartka dla Alonso.
49' Na lewym skrzydle piłkę dostał Iniesta, oddał strzał, piłkę sparował Given, dopadł do niej Silva, dwa zamachy i perfekcyjnym strzałem w róg pokonał Givena.
49' GOOOOOL! Silva!
46'
W Irlandii jedna zmiana. Za całkowicie bezradnego i bezbarwnego Coxa wchodzi Jon Walters.
46' Zaczynamy drugą połowę!

46' Do przerwy 0:1!
45'
Przepiękny strzał Iniesty, broni Given i koniec pierwszej połowy.
45' Żółta kartka dla Whelana za faul na szarżującym Silvie.
44' Irlandia zamknięta w hokejowym zamku, ale ciągle hiszpańska drużyna nie może powiększyć prowadzenia. Albo blokują obrońcy, albo dobrze broni Given. Ciągle 1:0.
36' Żółta kartka dla Keane'a za faul na Inieście. Przed chwilą przeraźliwe gwizdy dla arbitra, który... zderzył się z Andrewsem i przerwał kontrę Irlandii.
33' Na trybunach gromkie "Polska biało-czerwoni" zaintonowane przez Irandczyków. Bardzo miły gest dla gospodarza Euro 2012 :)
27' Kolejne ataki i strzały Hiszpanów. Najpierw Silva, teraz Pique.
23' Nezły strzał Iniesty z dystansu, ale broni Given.
22' Na trybunach jest niemal dwa razy tylu Irlandczyków, co Hiszpanów. I to widać.
17' Hiszpanie przeważają, przed chwilą na szesnastym metrze znalazł się nawet Pique, ale słabo uderzył. Irlandia czeka na kontry.
8' Powinno być 2:0! Busquets idealnie podał głową do Torresa, ale ten obok bramki.
4' Napastnik Chelsea dostał piłkę na ósmym metrze, zszedł do prawej strony i pięknym strzałem pokonał Givena.
4' GOOOOOL!!! TOOOOOORRRRREEEEEEEEESSSS!
1'
Zaczeli!
0' To niesamowite, ale Arena Gdańsk jest dziś cała zielona!
0' Znamy już składy:
Hiszpania:
Casillas - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Xavi, Xabi Alonso - Iniesta, Torres Silva.
Iralndia: Given - O'Shea, St. Liedger, Dunne, Ward - Duff, Andrews, Whean, McHeady - Keane, Cox.
0' Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45. Zapraszamy!

godz. 20.15

Za chwilę początek!
godz. 20

Do meczu jeszcze trochę, więc dziennikarze zabijają czas meczem Włochy - Chorwacja, w którym padł remis 1:1.
godz. 19.30

Wchodzimy na stadion. Wszystko odbywa się w jak nawiększym porządku. Ciągle pada. Irlandczycy są raczej przyzwyczajeni do takiej pogody. Jak w takiej sytuacji na murawie pójdzie Hiszpanom?
godz. 19.20

Wspólne zabawy Irlandczyków i Polaków nie mają końca. Do tej pory okazje do takich spotkań były raczej na zielonej wyspie. W końcu witamy u siebie!
godz. 19.10

Irlandczykom wyraźnie podoba się Arena Gdańsk. Mimo deszczu robią sobie pamiątkowe fotografie na tle stadionu
godz. 19:05

Jesteśmy już pod stadionem. Wszystko idzie bardzo sprawnie - SKM z centrum na stadion jedzie tylko 6 minut!
godz. 18:50

Kibice powoli zmierzają w kierunku stadionu. Ze względu na deszcze wielu z nich woli korzystac z SKM, która podwozi niemal pod sam stadion
godz. 17

Irlandczycy są niesamowici! Postanowili nawet... zawiesić swoją flagę na ratuszu :)

Zobacz: Irlandzka flaga na Ratuszu Głównego Miasta [wideo i zdjęcia]
godz. 14

Irlandczycy i Hiszpanie już opanowali Gdańsk. Śpiewy, tańce, okrzyki i baaaaardzo dużo piwa. Zabawa jest niesamowita!

Zobacz: Do meczu jeszcze kilka godzin, a Hiszpanie i Irlandczycy już świętują [zdjęcia]