Hiszpania - Chorwacja na żywo. Hiszpania wygrywa z Chorwacją 1:0

O godz. 20.45 ostatni mecz grupy na Arenie Gdańsk, w którym ...
O godz. 20.45 ostatni mecz grupy na Arenie Gdańsk, w którym ... Maciej Czarniak
Po dosyć mało emocjonującym meczu Hiszpanie wygrali z Chorwatami i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Chorwaci odpadli z turnieju.

Dzisiejszy mecz był bardzo ważny dla obu zespołów. Hiszpanie, mimo czterech punktów, cały czas nie byli pewni awansu. Jeszcze ciężej mieli Chorwaci, którzy musieli dziś wygrać, albo zremisować 2:2 i wyżej.

Ostatecznie lepsi okazali się Hiszpanie, ale nie można odmówić Chorwatom woli walki.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z całego dnia meczowego.

Skład:
Casillas, Ramos, Pique, Arbeloa, Alba, Alonso. Xavi (Negredo 90'), Busquets, Silva (Fabregas 72'), Torres (Navas 61'), Iniesta

Bramki:

Corluka 27', Srna 43', Strinić 53', Mandzukić 90', Rakitić 90', Jelavić 90'

Skład:
Pletikosa, Vida (Jelavić 66'), Corluka, Schildenfeld, Strinić, Srna, Vukojević (81' Eduardo),  Modrić, Rakitić, Pranjić (Perisić 66'), Mandzukić

90+3 Koniec meczu. Włosi wygrywają z Irlandią 2:0. Drugiego gola w końcówce strzela Balotelli.

90+2 Sypią się żółte kartki. Ukarani zostali Jelavić, Mandzukić i Rakitić.

90' Negredo za Xaviego

86' Gooooool! Navas!  Fabregas podaje ze środka do Iniesty, ten gbi obrońców i podaje do Navasa.

84'
Hiszpanom nie wychodzą dziś stałe fragmenty gry.

81' Eduardo coś zmieni? Ostatnia zmiana w drużynie chorwackiej.

80'
Chorwacie próbują, strzelają, przechwytują, ale jak na razie nic z tych akcji nie wychodzi. Należy im się ta bramka!

72' Schodzi Silva, a na boisku pojawia się Fabregas.

66' Zmiany są także w drużynie Chorwacji. Jelavić wszedł za Vidę, a Perisić za Pranjicia.

61' Jesus Navas za Torresa. Może on wniesie trochę życia do tego meczu, bo jak na razie niewiele mieliśmy ładnych akcji.

55'
okazja dla Chorwatów, ale Mandzukić nie miał wsparcia kolegów.

53'
Żółta kartka dla Strinicia.

50'
Hiszpanie mieli dotychczas kilka okazji, ale wciąż brakuje ostatecznego wykończenia.

46'
Rozpoczęła się druga połowa meczu.

45' Koniec pierwszej połowy.

43' Kolejna żołta kartka dla drużyny Chorwacji. Tym razem ukarany został Srna za faul na Busquetsie.

37'
Piękne podanie Iniesty do Alby, ale hiszpański obrońca nie opanował piłki.

35' A tymczasem w Poznaniu Włosi prowadzą z Irlandią 1:0 po golu Cassano!

27'
Nie ma karnego dla Chorwacji. Ramos fauluje Mandzukicia, ale sędzia niczego nie widział. Gwizdy na trybunach.

20'
Xavi jak na razie nie gra na swoim normalnym swietnym poziomie. Kolejne niecelne podanie. Jednak przeciwnicy też nie pokazują niczego szczególnego.

16'
Rakitić fauluje Albę, szarpiąc za jego spodenki. Dobrze, że na miejscu Alby nie stał Wasilewski :-)

12'
Znowu Torres pokazał się w polu karnym, ale formą strzelecką przypomina bardziej okres sprzed meczu z Irlandią.

9'
Koronkowa akcja Hiszpanów. Torres próbował zaskoczyć Chorwatów, ale bez powodzenia.

5'
Początek dosyć wyrównany. Po obu stronach zobaczyliśmy kilka sytuacji podbramkowych.
godz. 20.45

No to zaczynamy! Hiszpanie występują w dosyć nietypowych dla siebie strojach, które podobno przynozą im szczęście. Na kogo stawiacie?
godz. 20

Pod stadionem jak zwykle trwa zabawa.

godz. 19.40

Do meczu pozostała godzina. Bilety u koników są coraz tańsze.
godz. 19.

Coraz więcej Chorwatów pojawia się na ul. Marynarki Polskiej.
godz. 15.15

Kibice powoli się zbierają - tradycyjnie na Fługiej i Długim Targu. Zobaczcie zdjęcie obok. Niezłe jest :)

Za chwilę duża fotogaleria kibiców Chorwacji i dla odmiany... Hiszpanów!
godz. 15

- Bilet na mecz kupiło 6 tysięcy Chorwatów i ponad 5 tysięcy Hiszpanów, jednak łącznie spodziewamy się dziś w Gdańsku ok. 16 tys. kibiców z obu państw - informuje gdański sztab Euro 2012.
godz. 14

Hiszpanie i Irlandii wspaniale świętowali na ulicach Gdańska. Czy Chorwaci również będą tak widoczni? Niebawem pierwsza fotogaleria kibiców!

Zobacz zdjęcia: Do meczu jeszcze kilka godzin, a Hiszpanie i Irlandczycy już świętują