Idea Śląsk Wrocław - Prokom Trefl Sopot 70:71

(stan)
Koszykarze Prokomu Trefla po raz drugi w tym sezonie wygrali z Ideą Śląskiem we Wrocławiu. Sopocianie triumfowali w pierwszej fazie rozgrywek, wygrali także i wczoraj.

Koszykarze Prokomu Trefla po raz drugi w tym sezonie wygrali z Ideą Śląskiem we Wrocławiu. Sopocianie triumfowali w pierwszej fazie rozgrywek, wygrali także i wczoraj. Ten sukces z akutalnym mistrzem Polski przyszedł im jednak ze znacznie większym trudem. Prokom zagrał wprawdzie we Wrocławiu bez Todda Fullera, Josipa Vrankovicia i Tomasza Jankowskiego, ale i w szeregach gospodarzy brakowało podstawowych zawodników.

Mecz miał różny przbieg. Pierwszą kwartę Prokom wygrał różnicą siedmiu punktów, ale w drugiej doznał klęski. Nasz zespół zdobył zaledwie dziewięć punktów, tracąc aż 27. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w ostatniej odsłonie. Prokom walczył o odrobienie strat z drugiej kwarty. W końcówce gra się wyrównała, ale tuż przed końcem spotkania Idea objęła prowadzenie 70:68. Bohaterem meczu został Goran Jagodnik. To właśnie ten koszykarz rzutem za trzy punkty w ostatniej sekundzie meczu zapewnił zwycięstwo sopocianom.

- To zwycięstwo dało nam psychologiczną przewagę nad Ideą przed ewentualnymi meczami z tym zespołem w play off. W końcu to nasze drugie zwycięstwo we Wrocławiu w tym sezonie. Pewnie wygraliśmy pierwszą, trzecią i czwartą kwartę, a wyraźnie przegraliśmy drugą. Jednak świetny rzut Jagodnika za trzy punkty dał nam zwycięstwo - powiedział nam po meczu zadowolony Eugeniusz Kijewski, trener Prokomu Trefla.

Idea Śląsk - Prokom Trefl 70:71 (14:21, 27:9, 16:20, 13:21)

Idea: Maciej Zieliński 15, Aleksander Kul 11, Dominik Tomczyk 11, Acie Earl 10, Robert Skibniewski 9, Paweł Wiekiera 7, Andrius Giedraitis 4, Kestutis Marciulionis 3, Paweł Mróz 0.

Prokom: Joseph McNaull 22, Goran Jagodnik 19, Tomas Masiulis 12, Drew Barry 8, Dragan Markovic 4, Darius Maskoliunas 3, Tomasz Wilczek 2, Jacek Krzykała 1, Jiri Żidek 0, Daniel Blumczyński 0.