Koszykarze Asseco Prokom wygrali z Zastalem 77:69 [zdjęcia]

Szymek Krusz
Ekipa z Gdyni bez większych problemów pokonała gości z Zielonej Góry 77:69.

Gospodarzy poprowadzili do zwycięstwa Donatas Motiejunas, który zdobył 24 punkty i 13 zbiórek i Jerel Blassingame - 14 punktów i 5 asyst.

Początkowo w świetnej formie strzeleckiej byli koszykarze z Zielonej Góry, którzy trafili 8 na 9 rzutów i dzięki temu prowadzili 19:12. Gdynianie wzięli się jednak szybko za odrabianie strat.

W drugiej połowie widzieliśmy już popisową grę Asseco, szczególnie w formacji obronnej. Przez 12 minut ekipa z Gdyni nie pozwoliła gościom na zdobycie punktów z gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 77:69.

Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra 77:69 (21:21, 19:21, 14:7, 23:20)

Asseco Prokom: Motiejunas 24, Blassingame 14, Zamojski 10, Witka 9, Szczotka 8, Day 6, Hrycaniuk 4, Łapeta 2, Frasunkiewicz 0, Ponitka 0, Seweryn 0, Kuebler.

Zastal: Hodge 16, Chanas 14, Archibeuqe 11, Mobley 9, Chodkiewicz 4, Flieger 4, Sroka 4, Stelmach 4, Dłoniak, Rajewicz.