Lechia 1:1 Ruch: relacja akcja po akcji

Patryk Szczerba
Lechia w ostatnim meczu 25. kolejki zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1, mimo że od 17. minuty grała w dziesiątkę. W MM Trójmiasto przeprowadziliśmy bezpośrednią relację z tego spotkania.
Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Lechia Gdańsk

25. kolejka Ekstraklasy

Ruch Chorzów

1:1

Bramki: Baran (36', sam.)
Żółte kartki: Dawidowski (18'), Wiśniewski (68') Bąk (91')
Czerwona kartka: Bajic (17')
Gdańsk, ul. Traugutta
Bramki: Janoszka (35')
Żółte kartki: Grodzicki (32')

90' +3 Koniec meczu. Lechia remisuje z Ruchem, grając w osłabieniu. Bramki padły praktycznie w jednej minucie meczu, ale emocji nie brakowało do końca spotkania.

91'
Żółta kartka dla Bąka.

90'
Trzy minuty doliczone.

89'
Sobiech jeszcze przeżywa niewykorzystaną sytuację. Mógł zostać bohaterem Chorzowa. Tymczasem kibice Lechii głośnym dopingiem pomagają piłkarzom jak mogą.

86'
Świetny strzal Grzyba, Kapsa "wypluł piłkę", dopadł do niej Sobiech, ale nie ma gola. Niesamowite szczęście Lechii.

85'
Stawarczyk za Jakubowskiego

83'
Laizans za Nowaka.

82'
Czy któraś z drużyn zdoła zadać decydujący cios? Na razie Lechiści są tego bliżsi, cały czas próbują, atakują, ale bez rezultatu.

78'
Stuprocentowa sytuacja dla Ruchu, ale ani Janoszka ani Sobiech nie potrafili umieścić piłki w siatce gdańszczan.

77'
Kontra Lechii przerwana gwizdkiem sędziego, choć spalonego nie było.

73'
Dawidowski schodzi. Wchodzi za niego Buzała

72'
Rogalski za Lukjanovsa.

70'
Ostre wejście Wiśniewskiego. Musi uważać, by nie dostać czerwonej kartki.

68'
Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

65'
Sobiech przed szansą, ale zachował się jak junior. Kapsa znów bohaterem. Ruch przycisnął.

65'
Jakubowski prostopadle do Janoszki ten uderzył silnie, ale Kapsa fantastycznie obronił.

63'
Dawidowski dość brutalnie faulował Barana. Sądzia tym razem jeszcze nie pokazałkartki, ale wydaje się, że wisi w powietrzu drugi kartonik dla napastnika gdańszczan.

62'
Dobry strzał Wiśniewskiego, jeszcze lepsza interwencja Pilarza.

61'
Lechia wciąż gra pressingiem, to przynosi efekt w postaci ciągłego zagrożenia pod bramką Ruchu.

59'
Dawidowski wciąż jest groźny, wywalczyłrzut wolny, dogrywał Nowak, ale nikt nie siegnął piłki

56'
Wiśniewski zbyt lekko uderzał na bramkę Pilarza.

53'
W natarciu wciąż Lechia. Mocno wrzucał Nowak z rzutu wolnego.

52'
W odpowiedzi Surma, ale strzał zalokowany.

51'
Zbyt lekkie dośrodkowanie Grzyba i piłkę łapie Kapsa.

50'
Baran leży na boisku. Potrzebna pomoc lekarska.

48'
Początek drugiej części znów żywy. Przy Traugutta wyraźnie "pachnie" kolejnymi bramkami.

47'
Baran strzelał sprzed pola karnego. Chciał strzelić technicznie, ale piłka minęła slupe kw bardzo dalekiej odległości.

46'
Lechia mogła zacząć od mocnego uderzenia. Wiśniewski ograł trzech obrońców Ruchu, uderzył, ale bardzo, bardzo niecelnie.

46'
Zaczynają chorzowianie.

45+2' Sędzia gwiżdze po raz ostatni w pierwszej połowie. Dużo emocji, dobrej gry, czekamy na drugą część meczu, a na razie zapraszamy na przerwę.

46'
Sędzia doliczył dwie minuty.

45'
Strzelał Pulkowski, ale dobra interwencja Kapsy.

43'
Wiśniewski świetnie uwolnił się obrońcom, ale uderzał fatalnie.

41'
Takie mecze Ekstraklasy chcielibyśmy oglądać na każdym stadionie. Dużo walki, czerwona kartka, już dwa gole, w tym samobójczy. Czekamy na więcej.

36' GOLLLL!! tym razem strzela Lechia. Świetnie Dawidowski w polu karnym ograł Grodzickiego, dograł do środka, a piłkarze Ruchu sami wbili piłkę do swojej bramki. Pechowym strzelcem Grzegorz Baran.

35' GOOOOLLL. Kontrowersyjna bramka. Janoszka uderzyłgłową w martwą strefę w stronę bramki. Mysona wybijał piłkę z linii bramkowej, ale sędzia zdecydował, że przekroczyła linię bramkową. Ruch wygrywa 1:0.

32'
Grodzicki ukarany żółtą kartką za faul na Nowaku.

32'
Przy Traugutta wciąż bez bramek, słabszy moment w grze.

30'
Lechia mimo mniejszej ilości zawodników na boisku dzielnie walczy i stara się atakować.

26'
Janoszka szarżował w polu karnym Lechii, ale Kapsa na posterunku.

24'
Nowak fatalnie strzela zza pola karnego. Podawał Wiśniewski.

22'
Dawidowski faulował, a ma już żółtą kartkę, dlatego dziwi zachowanie atakującego Lechii. Widać, że rozpiera go energia, ale to może skończyć się czerwoną kartką.

20'
Bład Nykiela, ale niewykorzystany przez Dawidowskiego, który wcześniej zdążył dostać żółta kartkę za dyskusję z sędzią.

19'
Rzut wolny dla Ruchu. Janoszka w mur.

17' Marko Bajic wyrzucony z boiska za faul na wychodzącym na czystą pozycję Sobiechu. Lechia gra w dziesiątkę
!

15'
Janoszka dogrywał w pole karne do Grzyba, ale ten uderzył nieczysto

14'
Powoli ciężar gry przesuwa się do środka. Zaatakował Ruch, ale na razie nieskutecznie.

10'
Pierwsze dziesięć minut gry z nami. Na razie w Gdańsku żywy, dobry mecz.

9'
Mecz powoli wyrównuje się, ale wciąż Lechia groźnie atakuje, chcąc zadać pierwszy cios. Z tego słyną podczas meczów na włąsnym stadionie.

7'
Groźnie atakuje wciąż Lechia, Ruch ma wyraźne problemy z wyjściem ze swojej połowy. Rzut wolny dla biało-zielonych.

5'
Dobra akcja Lechii, ale strzał Surmy zablokowany.

4'
Na razie przeważa Lechia.

2'
Obydwie drużyny skoncentrowane, ale Lechia rozpoczęła lepiej. Piotr Wiśniewski z prawej strony do
Dawidowskiego. Ten wpadł w pole karne, ale nie udało mu się oddać strzału.

1'
Zaczęła Lechia.

0'
Drużyny wyjdą w następujących składach:

Lechia: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Bajic, Mysona - Pietrowski, Surma, Nowak, Wiśniewski - Dawidowski, Lukjanovs
Ruch:
Pilarz - Nykiel, Jakubowski, Grodzicki, Sadlok - Baran - Straka, Grzyb, Pulkowski, Janoszka - Sobiech

0' Początek meczu o 17.00

Sędzia: Radziszewski (Warszawa)