Lechia 1:1 Śląsk. Mecz przyjaźni na remis [relacja]

Lechia-Śląsk na remis. Biało-zieloni zagrali bardzo słabą pierwszą połowę, ale w drugiej dominowali w każdym piłkarskim aspekcie. Bramki zdobyli Marek Gancarczyk i Maciej Rogalski.

90' - Koniec meczu! Lechia na własnym boisku remisuje ze Śląskiem 1:1. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie biało-zieloni grali dużo lepiej i byli zdecydowanie lepsi od Śląska, który z kolei dominował pierwszą odsłoną.

90' - Kolejny efektowny strzał Lukjanovsa, ale wysoko nad bramką.

89' - Bardzo ładne uderzenie Lukjanovsa, ale znów broni Kaczmarek. Trzeba dodać, że Łotysz uderzał z bardzo trudnej pozycji.

86' - Za Bajicia wchodzi Marcin Pietrowski, wychowanek Lechii, który debiutuje w ekstraklasie.

84' - Mysona z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę.

78' - Wołczek z wolnego, ale Bąk na posterunku.

74' - Kafarski stawia wszystko na jedną kartę, wprowadza Zabłockiego i zmienia ustaiwienie na 4-4-2.

72' - Składna akcja Śląska, ale po lekkim strale i tak goście wywalczyli rzut rożny. Mateusz Bąk jest dziś bardzo słabo dysponowany.

66' - Kolejna dobra akcja Lukjanovsa, który podał do Nowaka, ale strzał pomocnika Lechii minimalnie minął bramkę.

63' - Marcin Kaczmarek fantastyczny strzał wolejem, ale Wojciech Kaczmarek cudem przeniósł piłkę nad bramką. Lechia złapała wiatr w żagle.

56' - Rzut karny dla Lechii! Do piłki podchodzi Rogalski i jest 1:1!

54' - Akcja Lukjanovs-Rogalski i piłkę po strzale tego drugiego z pustej bramki wybija Wołczek.

49' - Tragiczna nieskuteczność Lechii. Nowak miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił. Powinien być remis.

46' - Początek drugiej połowy.

45' - Lechia przegrywa do przerwy 0:1. Gdyby podopieczni Tomasza Kafarskiego grali bardziej odważnie i dokładnie, wynik mógłby być zgoła odmienny. W przerwie powinno dojść do zmian, bo Lukjanovs nie gra najlepiej, podobnie jak Rogalski czy Bajić.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania

**45' - Bramka marzenie Marka Gancarczyka**, który z narożnika pola karnego strzelił w samo okienko. Mateusz Bąk nawet nie drgnął, choć piłka była w jego zasięgu. Duży błąd bramkarza Lechii Gdańsk.

43' - Ależ brakuje dziś dokładności. Świetny rajd Lukjanovsa prawym srzydłem, wrzutka w pole karne, ale Nowakowi zabrakło centymetrów żeby uderzyć głową.

39' - Akcje obu zespołów kończą się na dwudziestym metrze.

36' - Znowu dobra centra Nowaka, ale do sytuacji strzeleckiej nie doszedł Kaczmarek.

31' - Spahić z rzutu wolnego, ale strzał słaby i w sam środek bramki Mateusza Bąka.

28' - Kilka bardzo przeciętnych minut na Traugutta. Dużo niedokładności i fauli. Lukjanovs mógł precyzyjnie podać do Nowaka, który byłby na czystej pozycji.

19' - Ładna wrzutka w pole karne Nowaka, ale strzał Lukjanovsa broni Kaczmarek.

13' - Po rzucie rożnym Krzystof Bąk głową, ale w porę bramkarz Śląska.

5' - Dwa niegroźne strzały Śląska, Klofik i Sucha.

1' - Pierwsza akcja Lechi. Po podaniu Kaczmarka Bajić miał świetną sytuację, ale znalazł się na spalonym.

Lechia Gdańsk 0:1 Śląsk Wrocław