Lechia przegrała sparing

Lechia Gdańsk przegrała 26 lipca sparingowe spotkanie z Jagielonią Białystok 1:2. Spotkanie to odbyło się z powodu odwołania pierwszej kolejki Ekstraklasy.

W pierwszej połowie meczu piłkarze Lechi spisywali się bardzo dobrze. W 34. minucie Andrzej Rybski strzelił bramkę i z wynikiem 1:0 piłkarze zeszli do szatni.

Po przerwie trener Lechi, Jacek Zieliński zdecydował się na kilka zmian, dając pograć zawodnikom rezerwowym. Jagielonia w 71. minucie wyrównała wynik spotkania po bramce Esnara Arifovicia. Ten sam zawodnik w 80. minucie strzelił drugą bramkę i ustalił wynik na 1:2, dając Jagieloni Białystok zwycięstwo.

- Trzeba jednak podkreślić, że Jagiellonia w przeciwieństwie do gdańszczan cały mecz grała pierwszym składem. Ze swojej strony zwróciłem uwagę na bardzo aktywnego Pawła Buzałę, oskrzydlające ataki Macieja Rogalskiego i groźne podania Łukasza Trałki – powiedział portalowi lechia.pl Radosław Michalski, dyrektor sportowy klubu.