Lechia przepłynęła Odrę

Łukasz Depiński
W meczu 5. kolejki Ekstraklasy Lechia odniosła swoje drugie ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonała Odrę Wodzisław 3:1.

Do przerwy kibice nie pozostawali w dobrych nastrojach, bowiem gospodarze przegrywali z wodzisłąwską drużyną 0:1. W drugiej połowie gdańscy piłkarze zdobyli jednak trzy bramki i zapewnili sobie trzy punkty. Zwycięstwo nad Odrą dało im 8. miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław 3:1 (0:1)

Bramki: Piotr Kasperkiewicz (54), Maciej Rogalski (72), Paweł Buzała (90) - Dariusz Dudek (43).

Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).
Żółte kartki: Łukasz Trałka - Piotr Gierczak, Dariusz Dudek.
Czerwone kartki: Dariusz Dudek, Piotr Gierczak (obaj Odra)
Widzów 8 000.
Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Ben Starosta, Jacek Manuszewski, Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Marcin Kaczmarek, Łukasz Trałka, Piotr Kasperkiewicz (66. Andrzej Rybski), Maciej Rogalski (91. Maciej Kalkowski) - Paweł Buzała, Maciej Kowalczyk (89. Boris Radovanović).
Odra Wodzisław: Adam Stachowiak - Robert Kłos, Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk, Sławomir Szary - Jan Woś, Piotr Gierczak, Jacek Kuranty, Maciej Małkowski (60. Maciej Korzym) - Arkadiusz Aleksander (78. Tomasz Moskal), Damian Seweryn (70. Bartosz Hinc).