Lotos Trefl Gdańsk wywalczył kolejne punkty

Emilia A. Wylandowska
W niedzielny wieczór gdańscy siatkarze wywalczyli w Ergo Arenie kolejne punkty. Na własnym boisku podejmowali zespół z Kielc, wygrywając w pięciu setach.

Było to pierwsze spotkanie ligowe gdańskiej drużyny z Fartem Kielce od czasu pamiętnego spotkania w fazie play-off sezonu 2009-10. Wówczas zespół z Kielc wywalczył awans do PlusLigi, zaś Żółto-czarni, będący na pierwszym miejscu tabeli rundy zasadniczej, musieli pozostać w I lidze po przegranym finale.

Emocjonujące dwa pierwsze sety

Zgromadzona w Ergo Arenie publiczność już po pierwszych 2 setach nie mogła narzekać na brak emocji. Po wyrównanej grze najpierw przewagę w setach wywalczył Lotos Trefl (25:22), ale Fart odrobił stratę wygrywając drugą część spotkania (20:25).

W trzecim secie gospodarze poczuli wiatr w żaglach i dość szybko osiągnęli prowadzenie (4:0), którego nie oddali już do końca seta, wygrywając go aż 25:14. Jednak później sytuacja się odwróciła i to gdańszczanie nie mogli przebić się na drugą stronę, a szczęście uśmiechało się do gości. Ci drudzy ostatecznie po raz kolejny doprowadzili do wyrównania w setach, gdy przy stanie 15:24 dla Kielc, gospodarze błędem w ustawieniu stracili punkt przegrywając 15:25.

Tie-break dla Gdańska

Po wyrównanym początku tie-breaka Lotos Trefl, ku radości kibiców, wywalczył prowadzenie (3:2), które później jeszcze wzrosło. Pomimo walki, to jednak trójmiejscy siatkarze wygrali piątego seta (15:10) oraz całe spotkanie 3:2.

Jest to drugie zwycięstwo drużyny w tym sezonie. Dzięki temu Lotos Trefl dopisał do swojego konta kolejne, tym razem 2, upragnione punkty (w sumie 5).

MVP meczu został wybrany grający w barwach Lotosu Trefl Fin, Matti Hietanen.

W najbliższą sobotę, 18 grudnia, kolejne mecze w ramach PlusLigi. Tym razem drużyna z Gdańska zagra na wyjeździe, a gospodarzem spotkania będzie AZS Politechnika Warszawska. Żółto-czarni są tylko 1 punkt za znajdującymi się na przedostatnim miejscu tabeli rozgrywek warszawiakami.

Lotos Trefl Gdańsk - Fart Kielce 3:2 (25:22, 20:25, 25:14, 16:25, 15:10).

Składy drużyn:

Lotos Trefl Gdańsk: Grzegorz Łomacz, Mikko Oivanen, Michal Kaczmarek, Artur Augustyn, Matti Hietanen, Maciej Wołosz, Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Daniel Wilk, Dmitro Vdovin, Patryk Szczurek

Fart Kielce: Marcus Nilsson, Xavier Kapfer, Miłosz Zniszczoł, Pierre Pujol, Rafał Buszek, Adam Kamiński, Michał Żurek (libero) oraz Michał Kozłowski, Jan Król, Maciej Pawliński