ME U-20 Koszykarek: Hiszpańska lekcja koszykówki

Aneta Niezgoda
Niestety nie udało się Polkom pokonać głównego kandydata do złota Mistrzostw Europy do lat 20, reprezentacji Hiszpanii. Po ćwierćfinałowej porażce biało-czerwonym pozostała walka o miejsca 5-8.

Przed meczem zawodniczki zapowiadały, że zagrają bez presji i postarają się powalczyć o zwycięstwo. Oliwia Tomiałowicz podkreślała, że nie będzie łatwo, ale najważniejsze, to wierzyć i nie wyjść na parkiet z myślą, że meczu i tak nie da się wygrać. Niestety już pierwsze minuty pokazały, że skończyło się tylko na słowach.

Bojaźliwa gra Polek

Polki rozpoczęły dobrze. Wywalczyły piłkę po rzucie sędziowskim, a Agnieszka Skobel trafiła za linii 6,25 m. To było w pierwszej minucie meczu, kolejne pięć to koncert gry Hiszpanek, które bardzo szybko wyszły na prowadzenie 19:7. Przerwa, o która poprosiła Iwona Jabłońska nic nie zmieniła.

Gospodynie tego spotkania z minuty na minutę powiększały przewagę w efekcie czego, pierwsza kwarta zakończyła się 19-punktowym prowadzeniem Hiszpanek – 30:11. W drugiej kwarcie pierwsze pięć minut należało do Agnieszki Skobel, która dwukrotnie zanotowała akcje 2+1 i oddała jeden celny rzut z dystansu. Swoje "oczka" dorzuciły Katarzyna Cymmer i Paulina Antczak i na tablicy zrobiło się tylko 36:24 dla Hiszpanii.

W tej sytuacji, trener gospodyń Jorge Fernandez Sanchez, prosząc o czas, wybił z rytmu rozkręcające się Polki, co spowodowało, że Hiszpanki schodząc na przerwę znów bezpiecznie prowadziły 46:29.

Popis Hiszpanek

W drugiej połowie meczu Hiszpanki zagrały jeszcze lepiej, a szalejące Laura Herdera, Marta Xargay i Alba Torres nie pozostawiały żadnych złudzeń Polkom, co do tego kto zasłużył na walkę o medale.

Niestety Polki zagrały w tym meczu słabo, a jedyna Agnieszka Skobel nie była w stanie stawić czoła silnej reprezentacji Hiszpanii. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Jorge Fernandez Sanchez – 84:55. Tym samym Hiszpanki awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z Rosją, a Polkom pozostała wałka o miejsca 5-8, gdzie w pierwszej kolejności zmierzą się z reprezentacją Niemiec.