MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Dzień Psa 01.07.2020 r. To nie tylko wierni przyjaciele. Te psy policyjne pomagają ratować ludzkie życie! [zdjęcia, film]

OPRAC.: Redakcja
01.07.2020 r. to Międzynarodowy Dzień Psa. Warto przypomnieć, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu te zwierzęta. I nie chodzi tylko o ich codzienne towarzystwo. W gdańskiej komendzie służą policjanci, którzy na co dzień pracują i opiekują się psami służbowymi. Ich praca jest niezwykle ważna w pierwszych chwilach po zdarzeniu. To ich psy ratują ludzkie życie, odnajdując osoby zaginione, tropią przestępców, znajdują narkotyki oraz pomagają znaleźć i zneutralizować zagrożenie policyjnemu pirotechnikowi. Jak wyglądają bohaterowie, o których na co dzień niewiele się mówi? Zobaczcie!

Międzynarodowy Dzień Psa to nie tylko czas świętowania, głaskania, przytulania. To czas, w którym należy okazać swój szacunek, bo naprawdę wiele tym zwierzętom zawdzięczamy.

Międzynarodowy Dzień Psa. Kto może być przewodnikiem psa policyjnego?

Nie każdy policjant może zostać przewodnikiem psa. Zostają nimi nieliczni. W gdańskiej komendzie służy pięciu funkcjonariuszy, którzy w swojej pracy niosą pomoc gdańszczanom, angażując do służby czworonogi. W czasie służby zdarza się, że policjanci podejmują interwencję lub pościg za groźnym przestępcą. Wtedy poziom wyszkolenia, charakter oraz posłuszeństwo psa mają ogromne znaczenie. Dlatego nie każdy pies może „służyć” w Policji.

Te, które trafiają do policyjnych przewodników, są wybrane spośród najlepszych osobników danej hodowli. Przechodzą skomplikowane testy, następnie wspólnie z przewodnikiem przechodzą żmudny proces szkolenia i dopiero wtedy rozpoczynają służbę w jednostce.

Psy pomagają tropić przestępców i szukać zaginionych

W trakcie codziennej służby przewodnicy psów i ich podopieczni dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska, patrolując ulice, parki, deptaki, tereny leśne oraz pas nadmorski. Policjanci z psami służbowymi biorą udział w zabezpieczeniu imprez masowych. Zmysł węchu, który posiadają psy, jest niezastąpiony w przypadku tropienia sprawców przestępstw takich jak kradzieże z włamaniem, czy posiadanie narkotyków. Przewodnicy z psami służbowymi szukają również osób zaginionych i przeszukują miejsca, w których mogą być ładunki wybuchowe.

W gdańskiej komendzie służy pięciu funkcjonariuszy, którzy są przewodnikami psów służbowych. Większość psów, które „służą” w gdańskiej komendzie mieszka u swoich opiekunów.

Międzynarodowy Dzień Psa - pamiętajmy, by dbać o naszych przyjaciół

National Dog Day Foundation ustanawiając w Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Psa, zachęca ludzi do adopcji bezpańskich, porzuconych i nieszczęśliwych zwierząt.

Dzisiaj wyjątkowo, ale w każdy inny dzień także, mamy moralny obowiązek mówić głośno o tym, że o psy i inne zwierzęta musimy zadbać, nie wolno ich porzucać, znęcać się nad nimi, zostawiać w rozgrzanych samochodach. Należy im się pomoc, troska i miłość - przypominają gdańscy policjanci.

Pamiętajmy, że psy to nasi przyjaciele, którzy potrafią poświęcić coś najcenniejszego, co mają – własne życie w obronie człowieka.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Międzynarodowy Dzień Psa 01.07.2020 r. To nie tylko wierni przyjaciele. Te psy policyjne pomagają ratować ludzkie życie! [zdjęcia, film] - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto