Muszynianka - Energa Gedania 3:0

(m)
Po cichu liczyliśmy, że po zwycięstwie w Gdańsku nad Gwardią, siatkarki Energi Gedania, zaczną sobie lepiej radzić na wyjazdach. Sobotni mecz z Muszynianką tego nie potwierdził.

Po cichu liczyliśmy, że po zwycięstwie w Gdańsku nad Gwardią, siatkarki Energi Gedania, zaczną sobie lepiej radzić na wyjazdach. Sobotni mecz z Muszynianką tego nie potwierdził. Podopieczne Marka Mierzwińskiego przegrały 0:3 (19:25, 11:25, 20:25) i spadły na ostatnie miejsce w tabeli serii A.

Energa: Bełcik, Drzewiczuk, Kuczyńska, Kruk, Szyjanowa, Tomsia - Siwka (libero), Sołodkowicz, Ordak, Olczyk, Wiśniewska.

Początek meczu były bardzo nerwowy. Do stanu 10:10 obie drużyny popełniały proste błędy. Pierwsze opanowały nerwy siatkarki Muszynianki, które od stanu 16:12 kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W zespole Gedanii dwoiły się i troiły Kuczyńska, Szyjanowa i Bełcik, ale ich ataki były znakomicie bronione przez gospodynie.

Drugi set to popis skuteczności Muszynianki. Gospodynie prowadziły już 9:1. Dzięki bardzo dobrej zagrywce oraz grze na siatce. Trener Gedanii, brał czasy, starał się zmienić ustawienie, ale na niewiele się to zdało. Seta zakończyła asem serwisowym Sieradzan.

Ostatnia część meczu była wyrównana tylko do stanu 10-10. Później bardzo dobrze zagrała Andrea Pavelkova, która mocnymi atakami zdobywała punkty.

W gdańskim zespole do gry włączyła się najmłodsza zawodniczka w serii A, Berenika Tomsia, ale blok Laskowskiej z Mieszałą nie pozwalał jej na zdobywanie punktów.

- Obawiałem się tego meczu - mówił trener gospodyń, Bogdan Serwiński - Zespół był w małym dołku. Zespół zagrał przede wszystkim dobrze w obronie, a zwłaszcza w odbiorze zagrywki. To spowodowało, że mogliśmy przeprowadzać szybkie ataki, z którymi miały problemy nasze rywalki.

- Cóż można powiedzieć po takim meczu - stwierdził szkoleniowiec Gedanii, Marek Mierzwiński. - Przegraliśmy, bo zespół nie wytrzymał spotkania psychicznie. Drużyna traci połowę na wartości, na wyjazdach. U siebie gramy dużo skuteczniej. W tym meczu nie potrafiliśmy wykorzystać naszych atutów, czyli przewagi wzrostu i umiejętności siatkarskich.