Najlepsi chłopcy z Wejhera

(Bed)
Drużyna FC Wejhera Żabianka została zwycięzcą w grupie I, zespołów o najwyższym stopniu za-awansowania.Fot. archiwum
Zakończyły się XVII Mistrzostwa Trójmiasta w piłce nożnej o puchar prezesa Stowarzyszenia Nasz Gdańsk. Organizatorem rozgrywek było TKKF Przymorze. Mistrzostwa trwały ponad cztery tygodnie.

Zakończyły się XVII Mistrzostwa Trójmiasta w piłce nożnej o puchar prezesa Stowarzyszenia Nasz Gdańsk. Organizatorem rozgrywek było TKKF Przymorze. Mistrzostwa trwały ponad cztery tygodnie. Wzięło w nich udział 76 drużyn. Łącznie rozegrano 156 spotkań, w których uczestniczyło 2382 zawodników i strzelono 742 bramki. Najliczniej reprezentowane było gdańskie Przymorze. Z tej dzielnicy występowało aż 39 ekip.

Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym w czterodrużynowych podgrupach na etapie eliminacji, półfinałów i finałów. Drużyny, które odpadły we wcześniejszych fazach miały też okazję zagrać w turnieju pocieszenia.
W grupie I (o najwyższym stopniu zaawansowania) najlepsza okazała się drużyna FC Wejhera, która wyprzedziła MBM, Stacje Paliw i SM Rozstaje.

FC Wejhera grało w składzie: Andrzej Cyperski, Marek Kondracki, Marcin Kondracki, Janusz Grabowski, Tomasz Sekuła, Jacek Kisiel, Mirosław Domuradt, Marek Wilejto, Jarosław Golas, Janusz Pacuszka.
Królem strzelców został Robert Kugiel (11 bramek, MBM), który wyprzedzi w tej klasyfikacji Andrzeja Cyperskiego (9 bramek, FC Wejhera) i jego kolegę z drużyny Mirosława Domuradta (7).
Wśród bramkarzy najwięcej punktów zebrał Marek Kondracki (34, FC Wejhera). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Rafał Jakimowicz (30, Rozstaje), a na trzecim Jarosław Pawczyński (29, MBM).
W grupie II (o średnim stopniu zaawansowania) najlepsi okazali się piłkarze zespołu Gary. Na kolejnych miejscach uplasowały się Terma, SM Barbakan 2, Rotoflex.

Triumfatorzy grali w składzie: Maciej Wróblewski, Jarosław Grzegorczyk, Marek Klima, Paweł Żuchowski, Piotr Zelewski, Dawid Bazylewicz, Czesław Rynkiewicz, Dariusz Mydlak, Adam Potrowski, Marcin Macheta.
Tu najskuteczniejszym strzelcem okazał się Dariusz Mydlak (14, Gary). Trzy trafienia mniej zanotował Damian Kotuła (Terma), a aż 8 Krzysztof Orczyk (Rotoflex). Wśród bramkarzy także najlepszy okazał się zawodnik Garów - Mirosław Gregorczyk (37). Na drugim miejscu uplasował się Sylwester Mierzejewski (31, Terma), a na trzecim Ryszard Kiedrowski (27, SM Barbakan).
Za tydzień przedstawimy drużyny, które okazały się najlepsze w kategoriach młodzieżowych.